Prośba o interpretację opisu zdjęcia RTG - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 29 stycznia 2023, Imieniny: Zdzisława, Franciszka
Porady Eksperta

Prośba o interpretację opisu zdjęcia RTG

Pytanie dotyczy: wada postawy, interpretacja, rtg


Witam serdecznie, dzisiaj odebrałam zdjęcie RTG kręgosłupa lędźwiowego, i w opisie jest napisane tak: "prawoboczne skrzywienie. Bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej". Proszę mi powiedzieć co to oznacza? Dodam, że pracuje 7 lat w Biedronce. Bóle kręgosłupa dokuczają mi już jakiś czas, przy dłuższym dźwiganiu boli mnie dolna jego część i "strzyka" w lewym biodrze. Teraz w końcu zdecydowałam się zacząć z tym walczyć. Czy moje dolegliwości powinny mnie skłonić do zmiany pracy? Bardzo dziękuje za pomoc. Pozdrawiam. Izabela.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Izabelo,

interpretacja czyjegoś zdjęcia rtg nawet przez wybitnego specjalistę bez oglądania pacjenta nie powinna mieć miejsca, ponieważ ciało człowieka oprócz układu kostno-stawowego składa się jeszcze z wielu innych tkanek. A przecież człowiek poza ciałem ma jeszcze duszę i psychikę. A Pani prosi mnie o interpretację opisu zdjęcia dokonanego przez lekarza, o którym nie mam zielonego pojęcia. Nie znaczy to jednak, że podważam kwalifikacje Pana Doktora, tylko tyle, że opis zdjęcia to jeszcze mniej, niż samo zdjęcie, gdyby miał on być podstawą do leczenia. To tak na marginesie.

Najogólniej mówiąc z opisu wynika, że ma Pani wadę postawy i nic więcej. Natomiast na temat tego co jest przyczyną Pani dolegliwości i jakie powinno być leczenie może wypowiedzieć się lekarz, który osobiście Panią zbada.

Sądzę, że skuteczną metodą leczenia w Pani przypadku powinna być przede wszystkim systematyczna rehabilitacja ruchowa według programu ustalonego przez badającego Panią lekarza.

Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-28 14:52