Prośba o interpretacje wyniku EEG - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Prośba o interpretacje wyniku EEG

Pytanie dotyczy: interpretacja, EEG


Witam serdecznie

Dzisiaj odebrałam wyniki EEG. Bardzo proszę o ich interpretacje. podejrzewa się u mnie padaczkę ( na przestrzeni 8 lat miałam 3 ataki z drgawkami i utratą przytomności). Obecnie mam 24 lata. Do tej pory nie brałam leków, jednak 2 tyg temu miałam trzeci atak>
OPIS EEG
Czynność podstawowa EEG o prawidłowej organizacji przestrzennej, w odprowadzeniach cp utworzona z fal alfa 10-12 Hz o amplitudzie 50 uV oraz grup i serii niskonapięciowego rytmu beta.
Rz obecna.
Na tym tle w okolicach skroniowych rejestruje się dość liczne fale theta 6.5- 7Hz o ampl. niewyróżniającej się od tła, zmiany niekiedy wykazują tendencję do uogólnienia lub uogólniają się, rejestruje się nieliczne fale 5-6 Hz, jednorazowo uogólnione wyładowanie tych fal o ampl. do 90uV, niekiedy w zestawieniu z falą ostrą. Ponadto w odprowadzeniach skroniowo-ciemnienio-potylicznych z przewagą okolicy tylnioskroniowej po stronie prawej rejestruje się dość liczne fale ostre. Hyperwentylacja i fotostymulacja nie aktywują EEG.

ORZECZENIE
Zmiany w okolicach skroniowych z tendencją do uogólniania i uogólnione, pod postacią fal theta oraz fal ostrych w odprowadzeniach skroniowo- ciemieniowo- potylicznych z przewagą okolicy tylnoskroniowej po stronie prawej na tle zachowanej czynności podstawowej. Czy to oznacza, że mam padaczkę i będę musiała brać leki?

Bardzo dziękuje za pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Moniko,

Niestety fakt przebycia 3 napadów padaczkowych przez Panią wraz z uzyskanym wynikiem EEG przemawia za celowością stosowania leczenia farmakologicznego. Po 3 latach brania leku i niewystępowania napadów kończy się leczenie farmakologiczne i można zapomnieć o chorobie. Jednak teraz zachęcam Panią do kontaktu ze specjalistą neurologiem, który dobierze Pani najodpowiedniejszy preparat, który zabezpieczy Panią przed ponawianiem się napadów padaczkowych. Nie leczona padaczka daje powikłania niekiedy groźne dla życia, a często skutkujące ogólnym pogorszeniem sprawności organizmu.

Trzeba być dobrej myśli na pełne opanowanie tej choroby u Pani.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38