Prośba o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 9 lutego 2023, Imieniny: Cyryla, Apoliny
Porady Eksperta

Prośba o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy

Qarol31 sty 2014

Szanowny panie doktorze, mam pytanie czy mógłby pan zinterpretować mój wynik MRI głowy, oto opis wyniku.Badanie MR mózgowia wykonano w sekwencjach SE, FSE, FLAIR, DWI obrazach T1 i T2 zależnych, w trzech płaszczyznach. Podano środek kontrastowy.
W przykomorowej istocie białej obu półkul mózgu stwierdzono obecność nielicznych ognisk średnicy do 7mm, hiperintensywnych w obrazach T2- zależnych i sekwencji FLAIR,izoinyensywnych w obrazach T1- zależnych, bez cech ograniczenia dyfuzji i wzmocnienia po podaniu środka kontrastowego. Zmiany lokalizują się głównie w regionach skroniowo-ciśnieniowych i mają niespecyficzny charakter - demielinizacyjny?,do dalszej obserwacji. Pozostałe struktury nad i podnamiotowe mózgu bez uchwytnych zmian ogniskowych oraz ognisk patologicznego gromadzenia środka kontrastowego. Układ komorowy nadnamiotowy ustawiony posrodkowo, symetryczny, bez ucisku i przemieszczeń. Zbiorniki podstawy mózgu bez zmian.Dodam jeszcze że wyniki na boreliozę są ujemne. Poza tym mam problemy ze stawami,dzwonienie w uszach,drżenie rak i czasami drżą mi niektóre mięśnie przeważnie bicepsy i uporczywe bóle głowy które trwają już ponad 5 miesięcy. Bardzo proszę o odpowiedź bo nie wiem co mam dalej robić. Dziękuję

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Karolu,

Wynik Pańskiego badania MR nie jest prawidłowy i wobec całości obrazu nie można wykluczyć bez badania neurologicznego istnienia u Pana np. stwardnienia rozsianego. Konieczna jest wizyta u neurologa, który po zbadaniu podmiotowym i fizykalnym może zaproponować uzupełniające badania, np. - płynu mózgowo-rdzeniowego, które wymagają już diagnostyki w oddziale neurologii. Co do boreliozy, to wymaga ona wykluczenia w oparciu o badania metodą Western blott. Zmiany w MR nie są bardzo zaawansowane i dają nadzieję na opanowanie dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-08 11:04