Proszę o poradę dla mamy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 9 lutego 2023, Imieniny: Cyryla, Apoliny
Porady Eksperta

Proszę o poradę dla mamy

Witam,
O pewnego czasu, a właściwie od ponad pół roku zauważyliśmy razem z tatą pewien problem u mojej mamy. Niestety nie potrafimy jej jak na razie namówić na wizytę u lekarza, gdyż ona sama tego problemu nie widzi. Postaram się opisać go jak najdokładniej, ponieważ bardzo mi zależy na Pana opinii i wskazówkach co do dalszego postępowania.
Najpierw podam podstawowe dane na temat mamy. Wiek: 46lat, waga: 59kg, wzrost: 158cm, brak przebytych poważniejszych chorób, brak leczenia szpitalnego i operacji. Z tego co wiem miała kiedyś zaburzenia rytmu serca powikłane po przebytej grypie, ale w tej chwili już od dawna wszystko jest w normie. Od 18 roku życia miewa średnio co miesiąc migrenowe bóle głowy. Była z tym u lekarza, ale nie została skierowana na żadne badania, jedynie przepisano jej receptę na środki przeciwbólowe. Ostatnie badania krwi robione ok. 3 miesiące temu są w normie.
Na co dzień mama zachowuje się normalnie, ale zdarzają jej się średnio co 2-3 dni sytuacje gdy nagle nie jest sobą. Jest tak jakby otępiona, wolniej się porusza, ma trochę nieskoordynowane ruchy, lekko przymknięte oczy, mowa staje się lekko bełkotliwa i spowolniona. Zachowuje się bardzo podobnie do osoby pod wpływem alkoholu. Oczywiście alkohol został dawno wykluczony, ponieważ takie było moje pierwsze podejrzenie. Innymi objawami jakie zauważyłam są zaburzenie koncentracji i pamięci krótkotrwałej, tak mi się przynajmniej wydaje, ponieważ w trakcie tych 'sytuacji' zdarza jej się pytać po 4-5 razy o to samo i powtarzać po kilka razy wypowiedziane przez siebie zdania. Nawet w odstępie kilku minut. Zazwyczaj kończy się to drzemką w ciągu dnia, bądź pójściem spać wieczorem, w zależności od pory pojawienia się objawów. Zazwyczaj po 1-2h snu wszystko wraca do normy. Jedyne badania jakie udało mi się jej zrobić to zbadanie ciśnienia i poziomu glukozy (zmierzone glukometrem) w trakcie występowania objawów. Ostatnie wyniki z dzisiejszego pojawienia się dolegliwości to: ciśnienie skurczowe 111 mmHg, rozkurczowe 83 mmHg, puls 80/min, a poziom glukozy 105 mg/dL. Myślę, że warto jeszcze napisać o tym, że przechodzi od około roku menopauzę, ma problemy ze snem, bywa nerwowa, miewa depresyjne nastroje. Od czasu do czasu bierze walerianę i staram się kontrolować, żeby z nią nie przesadzała. Mam nadzieję, że nie zapomniałam o niczym. Bardzo się o nią boję, więc proszę o poradę. Ewentualnie jakby mógł mi Pan napisać do jakiego lekarza mam się z nią udać. Mam nadzieję, że uda mi się wreszcie ją do tego zmusić. Niestety ona się wypiera, bo zawsze gdy wystąpią dolegliwości kompletnie tego nie widzi i twierdzi, że czuje się dobrze. Dziś po raz pierwszy powiedziała, że kręci jej się w głowie i trochę się zmartwiła. My zresztą też. Z góry dziękuję bardzo za poświęcony mi czas.
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Jano,

Problem u Pani mamy dotyczy zaburzeń neurologicznych, więc konieczna
jest wizyta u neurologa. Z badań dodatkowych jakie wydają się celowe w
takiej sytuacji należy wymienić TK głowy i EEG wykonane najlepiej w trakcie
trwania przemijających zaburzeń. Nie wykluczone są stany padaczkowe.

Serdecznie
pozdrawiam,

dr n.med.
Sławomir A.P. Graff
specjalista
neurolog


www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-08 11:04