Przepuklina dotrzonowa - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 27 września 2023, Imieniny: Kosmy, Damiana
Porady Eksperta

Przepuklina dotrzonowa

Witam. Potrzebuje pomocy. Mam 17 lat, na wf-ie miałam wypadek. Efekt-złamanie blaszki granicznej górnej trzonu Th10. Tyle że to rozpoznanie było dopiero po 5 miesiącach(przez ten czas lekarz uważał ze to tylko stłuczenie) Na zdjeciach Rentgenowskich nie było nic widać, ale pomimo ciągłego bólu nie dał skierowania na tomograf. Dopiero po 5 miesiącach okazało sie to co napisałam u samej góry.
Pomimo tego nie doczekałam się żadnej pomocy, tylko odsyłanie od lekarza do lekarza.
Pomimo ze mineło juz 11 miesięcy od wypadku, mój stan się nie poproawia, wręcz pogarsza. czerwcowa (5 miesięcy temu) tomografia mówiła o złamaniu, bez przepukliny,i o gazie.
Październikowa (najbardziej aktualna) mowi '' niewielkie obniżenie przedniej cześci tego trzonu. Zmiana o charakterze przepukliny dotrzonowej,zmiany zwyrodnieniowe krążka międzytrzonowego Th9-10, gaz w jego części centralnej.Zwężenie tej przestrzeni międzytrzonowej.Kanał kręgowy, otwory w normie. Tkanki miękkie przykręgosłupowe w normie.''
Co mam dalej robić? Gdzie się udać? Co mi taknaprawde jest, i czy mam szanse na normalne funkcjonowanie? Muszę dodac o bólu przy jakimkolwiek podnoszeniu czegoś ale i siebie z łóżka.
Czy lekarz dopuścił sie zaniedbania po wypadku? Bardzo prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam, Paulina

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Paulina,
w przypadkach podobnych do Pani często są trudności diagnostyczne, wiec trudno tu mówić o winie lekarza. Na szczęście nie ma większych przemieszczeń kostnych czy niedowładów. Dla Pani najważniejsze jest ustąpienie
dolegliwości. Nie wykluczone, że mimo młodego wieku już przed wypadkiem mogły być u Pani zmiany zwyrodnieniowe. Jeśli rzeczywiście były, nawet niezbyt ciężki uraz może powodować długotrwałe dolegliwości.
W tej chwili najważniejsza jest precyzyjnie zaplanowana rehabilitacja ruchowa i zabiegi akupunktury albo którejś z metod elektrofizykoterapii, typu: magnetostymulacja, laseroterapia, ultradźwięki czy elektrostymulacje.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum