Przepuklina pępkowa - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Przepuklina pępkowa

witam!panie doktorze mój problem spędza mi sen z oczu,chodzi o pezepuklinę pepkową którą miałam po raz pierwszy zoperowaną w2007 została zaopatrzona siatką,przez dwa lata nic się nie działo aż do ubiegłego roku 2009 w lipcu kosiłam trawę koło domu a wieczorem zaczęło mnie boleć w okolicy pępka na początku to zbagatelizowałam myślac że sie nadwyrężyłam ale ból się zmagał z tygodnia na tydzień a w pępku zaczęła zbierać się ropa,poszłam do chirurga i ropień doktor naciął,i tak się sączyło przez ok.trzy tygodnie,ja zaczęłam się gorzej czuć w nocy miałam dreszcze i stan podgorączkowy,po następnej wizycie doktor skierował mnie do kliniki gdzie miałam wcześniejszy zabieg i tam stwierdzono uwięznięcie przepukliny :hernia umbilicalis recidiva incarcerata, zrobiono zabieg po którym ropa nadal ciekła, po pięciu tygodniach kolejny zabieg:hernia ventralis postoperativa.abscessus in cicatricae.przez cztery miesiące był spokój w marcu tego roku znów w ranie pooperacyjnej pojawiła się ropa i tak cieknie do dzisiejszego dnia,jestem leczona na otwartej ranie chyba już wszystkim co było możliwe(chodzi o celowane antybiotyki bo wymaz pokazał staphylococcus koag.ujemny i enterobacter cloacae ) i wszystko zawodzi, czy przyczyną może być siatka bo tak podejrzewają lekarze?pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedż.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Renato,
najprawdopodobniejszą przyczyną ropienia w okolicy rany pooperacyjnej jest siatka, choć po operacjach rozległych przepuklin bez siatki, szczególnie u osób otyłych, czasem zdarza się także długotrwałe ropienie, a jego przyczyn może być parę, m.in. także same szwy.
Ponieważ Pani problem jest szczególnie uciążliwy, wbrew zasadom, jakie przestrzegam podczas konsultacji elektronicznych, chcę Pani poradzić, aby zamiast antybiotyków, na większość których Pani organizm przestał już reagować (a długotrwała antybiotykoterapia zagraża grzybicą), zastosować inny sposób, który od kilkunastu lat stosuję z dobrym wynikiem we własnej praktyce.
Proszę zacząć przyjmować:
1. Przez okres jednego miesiąca Transfer Factor Classic amerykańskiej firmy 4Life Research w dawce 3x4 kapsułki dziennie (najlepiej w trakcie jedzenia) oraz
OPC 95 niemieckiej firmy Trisana w dawce 3x2 kapsułki.
Przez drugi miesiąc te same preparaty w dawce o połowę mniejszej:
Transfer Factor 3x2, OPC 95 3x1.
Problem jest jednak w tym, że tych preparatów nie ma w polskich aptekach, a są tylko w tzw. marketingu sieciowym i trzeba je zamówić u kogoś, kto jest w takim marketingu. Jeśli to byłoby nie możliwe, to można także zamówić w Internecie, choć dla preparatów leczniczych tej drogi raczej nie polecam.
Natomiast miejscowo na ranę polecam 7-10% EEP, tzn. nalewkę spirytusową kitu pszczelego.

Serdecznie Panią pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29