Przykurcz w stawie łokciowym - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Przykurcz w stawie łokciowym

za 2-3 tygodnie minie rok od operacji złamania trzonu kości ramiennej; mam gwóźdź doszpikowy; moja ręka jest sprawna, nie czuje żadnego bólu itp. podczas zwyczajnych prac domowych, nawet tych nieco cięższych jak noszenie węgla na opał,... jedyny problem to przykurcz występujący w stawi łokciowym - nie mogę do końca wykonać ruchu prostowania ( brakuje ok 30 stopni )

jak Pan by mi radził, przystąpić do operacji wyciągnięcia gwoździa wraz z usunięciem przykurczu czy tylko pozostać przy usunięciu tego pierwszego? czy jest taka możliwość przeprowadzenia dwóch tych zabiegów w jednej operacji?

czy nie usunięcie operacyjne przykurczu utrudniało by mi ćwiczenia na siłowni?

jakie są zalety i wady usunięcia gwoździa z kości? - znajomy doradził mi aby przed przystąpieniem do treningów usunąć wpierw ten gwóźdź

po jakim czasie po takiej operacji możliwe jest przystąpienie do treningu siłowego? jestem zawodowym kulturystą i chciałbym jak najszybciej wrócić do ćwiczeń

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Marku, jeśli zdjęcie kontrolne wykazuje dobry zrost, już jest czas na usuniecie gwoździa. Natomiast właściwym leceniem przykurcz w stawie łokciowym jest rehabilitacja. Powinna ona być systematyczna i długotrwała, według scenariusza zaleconego przez ortopedę lub lekarza specjalistę rehabilitacji. Z rozpoczęciem ćwiczeń kulturystycznych nie musi Pan czekać do całkowitego ustąpienia przykurczu, ale proszę nie próbować forsować go na siłę, bo staw łokciowy ma skomplikowaną anatomię i źle reaguje na ćwiczenia nadmiernie siłowe.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38