Refluksowe zapalenie przełyku stopnia b - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Refluksowe zapalenie przełyku stopnia b

Pytanie dotyczy: refluks


witam
mam pytanie, choruje na refluksowe zapalenie już kilka lat ale od roku jest dużo gorzej.Moje wyniki z kwietniowej gastroskopii 2011 roku brzmiały tak:w dolnej części przełyku dwie nadżerki długości około 15 mm oraz zapalenie refluksowe żołądka,Stosuje tabletki controloc 20 rano i wieczorem po jednej,nie pije,nie pale,nie spożywam ostrych potraw.
Mam 26 lat a choruje już od około 6lat. Przez leki nie mam napadów wymiotnych oraz jest trochę lepiej,ale nadal od czasu do czasu(raz w tygodniu)meczy mnie straszna zgaga, czuje kwaśność w ustach i mam problemy z przełykaniem.Chciałabym się dowiedzieć o metodzie operacyjnej,czy jest bezpieczna?jakie ponosi ryzyko?i jaka operacja jest?
Zastanawiam się nad ta metoda ponieważ,ta choroba nie jest moja jedyna, choruje od 17 lat na przewlekłą migrenę,i biorę dużo leków,mam jeszcze kilka innych drobniejszych schorzeń a ostatnio pogarsza mi się wzrok i już mi okulista zapisał okulary.Proszę o pomoc i rade mam tylko 26 lat, leczę się już 17 lat, jeśli jest możliwość rozwiązania mojej choroby żołądkowej w jakiś sposób,to ulepszyłoby mój komfort życia
pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Agnieszko,
zarówno refluks jak i większość opisywanych przez Panią dolegliwości są wyrazem uogólnionej dystonii wegetatywnej i zabieg operacyjny większości z tych problemów nie rozwiąże. Myślę, że nie powinna się Pani na taki zabieg decydować. Podobnie długotrwałe przyjmowanie wspomnianych leków nie daje szansy na trwała poprawę. Leczeniem Pani powinien zająć się doświadczony lekarz medycyny naturalnej, najlepiej doświadczony w akupunkturze. Ponadto ważną rolę w Pani przypadku powinna odegrać rehabilitacja psychosomatyczna i starannie dobrane suplementy diety i suplementy lecznicze.
Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29