Rezonans kręgosłupa szyjnego - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Rezonans kręgosłupa szyjnego

Dzien dobry Panie Doktorze.
Mam serdeczna prosbę o interpretacje MR kregosłupa szyjnego. Oto jego opis:

"Badanie MR kręgosłupa szyjnego w sekwencjach FSE, STIR, MERGE, w obrazach T1, T2 zal, w płaszczyznach strzałkowych, poprzecznych i czołowych. Zniesienie lordozy szyjnej z nieznacznie kyfotycznym wygięciem tego odcinka. Centralno-lewostronne uwypuklenie krążka mk C3-4 oraz centralne c4-5 spłycające przednią rezerwę płynową. Centralna ogniskowa p.j.m krążka C5-6 uciskająca rdzeń kręgowy. Uogólniona wypuklina na poz.C6-7 redukuje rezerwę płynową. Nawarstwienia kostne na krawędziach kręgów. Rdzeń szyjny nmormosygnałowy."

Oprócz tego w maju stwierdzono mi Hashimoto i rozpoczęłam leczenie hormonalne, które od samego początku żle tolerowałam. Następowały drgawki, osłabienie rąk i nóg, bóle mięśniowe, uczucie duszenia, lekkie lęki, zawroty głowy, drżenie rąk i nóg, mrowienia w głowie i w kręgosłupie, uczucie przelewania jakby płynu w głowie, nie miałam sił utrzymać długopisa w ręce, uczucie chwiejności nóg i rozdrażnienie, rozlegle bole mięśniowe w okolicach łopatki i karku. W tym samym czasie co stwierdzono mi Hashimoto, mam uczucie jakby mi coś przeskakiwało w szyj w czasie obracania głowy w lewo i w prawo.
I nie wiem co może być przyczną tych objawów czy Hashimoto i hormony czy jakieś problemy z kręgosłupem.
Dodam jeszcze ze miałam robiony MR głowy i wszystko wyszło prawidłowo i bez zmian.

Dziekuje

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Agnieszko,

Opis MR Pani kręgosłupa szyjnego wskazuje na wielopoziomową, zaawansowaną dyskopatię skłaniająca do konsultacji neurochirurgicznej w celu rozważenia oeracji kręgosłupa szyjnego na poziomoie C5-6, aby uchronić rdzeń kręgowy przed zagrażającą mielopatią.
Dolegliwości które Pani odczuwa są częściowo skutkiem dyskopatii kręgosłupa szyjnego, a częściowo wynikiem zaburzeń hormonalnych w chorobie Hashimoto, która wymaga nadzoru endokrynologa, aby prowadzić właściwą hormonoterapię.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21