Rollmasaż - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Rollmasaż

Witam.Bardzo dużo czytam ostatnio na temat gabinetów rollmasaży.Podobno są bardzo dobre po złamaniach oraz maja wiele innych zalet.Chciałabym się zapisać na coś takiego jednak wogóle nie wiem jakie zdanie mają na ten temat lekarze.Czy faktycznie rollmasaż jest dobrym urządzeniem i bez obaw można z niego korzystać?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Gosiu,

Rollmasaż to kolejna wersja urządzenia mechanicznego do masażu. Ostatnio staje się on modny, choć nie wyróżnia się niczym specjalnym. To prawda, że jest stosunkowo tani i choć są do niego przeciwwskazania, to u wszystkich osób wykonywany jest według podobnego schematu. Jest bardzo wygodny dla firm polecających go, bo aparatura jest prosta, tania i nie wymaga zbytniego angażowania personelu. Ale jest wyraźnie przereklamowany.

Jeśli zależy Pani na poprawie nastroju, stanu zdrowia i ogólnego samopoczucia, czy poprawy sylwetki, jako metodę skuteczniejszą od rollmasażu polecam zwiększenie aktywności fizycznej, racjonalizację żywienia i masaż w wykonaniu dobrego specjalisty. Prawidłowo wykonywany masaż powinien być indywidualnie dostosowany do stanu psychofizycznego osoby masowanej. Ponadto proszę pamiętać, że z każdym zabiegiem wykonywanym przez terapeutę w kontakcie z ciałem pacjenta, bez względu na to czy mamy tego świadomość, dochodzi do wymiany energetycznej (rodzaju bioterapii). Zjawisko to dotyczy nie tylko masażu ale każdego rodzaju pracy z ciałem, nie wykluczając zabiegów operacyjnych.

Resumując wadą rollmasażu jest to, że odbywa się stereotypowo i jest pozbawiony możliwości wpływu energetycznego wykonującego zabieg. Ale o gustach się nie dyskutuje.

Serdecznie Panią pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29