Rozciągniecie wiązadeł krżowych kolana - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Rozciągniecie wiązadeł krżowych kolana

Witam.
Panie doktorze potrzebuję porady odnośnie ustawienia stabilizatora stawu kolanowego z regulowanym kątem zgięcia oto on : http://www.ceneo.pl/22950543. Około pół roku temu podczas gry w piłę naskoczyłem na kolano, nastąpił po tym wielki ból, kolano było spuchnięte około tygodnia, pojechałem na pogotowie ściągnięto mi krew z kolna odczułem wtedy większy komfort ponieważ mogłem je bardziej zgiąć. Zrobiono mi prześwietlenie kolana, lekarz powiedział ze wszystko jest dobrze. Kolano nie było takie jak przed urazem nie mogłem na nim np. kucnąć ponieważ bolało, więc wszystkie sporty też odpadały bo przy większym nacisku na kolano padałem na ziemie i nie dało rady grać. Po pewnym czasie udałem się do centralnego szpitala klinicznego msw w Warszawie. Lekarz stwierdził ze wiązadła krzyżowe nie są zerwane lecz rozciągnięte i zalecił stabilizator z regulowanym kątem zgięcia, nie wszystko jest dla mnie zrozumiale ponieważ nie wiem jak poprawnie ustawić ten stabilizator. Oto zalecenia odnośnie noszenia stabilizatora:
1-2 tydzień 0 stopni - 30 stopni,
3-4 tydzień 0 stopni - 60 stopni,
5-6 tydzień 0 stopni - 90 stopni,
7-8 tydzień 0 stopni - max
Proszę o wytłumaczenie jak poprawnie ustawić stabilizator, ponieważ nie zrozumiale jest dla mnie to np. jak mam ustawić od 0 stopni do 30 stopni, to znaczy że stabilizator ma być ustawiony tylko na 30 stopni?
Proszę o opinię i poradę.
Z góry dziękuje Tomasz Dąbrowski

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Panie Tomaszu,
w sprawie ustawień stabilizatora proszę zwrócić się do lekarza ortopedy. Jako jako specjalista rehabilitacji chcę zwrócić Panu uwagę na fakt, że w Pana przypadku sprawą nie mniej ważną niż stabilizator jest długotrwała i systematyczna rehabilitacja według indywidualnie opracowanego programu. Program powinien Panu ustalić albo konsultujący specjalista ortopedii albo po konsultacji lekarz specjalista rehabilitacji medycznej.

Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38