RTG nadgarstka - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

RTG nadgarstka

Dzień Dobry Panie Doktorze!!
Mam problem z nadgarstkiem. Wszystko zaczęło się od niefortunnego przewrotu na łóżku, po prostu wstając z łóżka obróciłam się tak, że cały ciężar ciała spoczął na lewej ręce i usłyszałam tylko "chrupnięcie" w nadgarstku. Pojechałam na pogotowie, lekarz zrobił mi RTG nadgarstka i powiedział ze on na zdjęciu nic nie widzi, a ręka nie jest opuchnięta wiec pewnie nie ma żadnego problemu/złamania!A jednak problem jest, bo ręka cały czas boli, podnosząc nawet najlżejszy ciężar odczuwam ból!!! Wiem ze ręka nie jest złamana, ale wydaje mi się ze jest "wybita"ze stawu. Lekarz na Pogotowiu rzucił tylko okiem na zdjęcie! Chodzi mi o kciuk-czy jest możliwe ze się "trochę przekręcił" (bo na zdjęciu widocznie nie ma połączenia kciuka z innymi kośćmi) i dlatego tak bardzo boli??
Pisze do Pana Doktora, gdyż idąc do przychodni zdrowia, napotkam tego samego lekarza, który miał wtedy dyżur na pogotowiu i tak się kółko zamyka. Chciałabym bardzo na e-mail przesłać Panu Doktorowi zdjęcie RTG nadgarstka, żeby Pan Doktor mi powiedział, czy rzeczywiście takie ustawienie kości jest prawidłowe. Jeśli byłoby to oczywiście możliwe. Tu nie mogę załączyć zdjęcia i to mój największy problem. Nie mogę się na tej ręce opierać, nie mogę nic podnosić bo zaraz boli, jak próbuję podnieść rękę wyżej np. żeby zapiąć biustonosz to ręka zaczyna strasznie bolec, tzn. bardziej niz normalnie.
Chciałabym tylko przesłać zdjęcie RTG w miarę możliwości, oczywiście gdyby Pan Doktor powiedział, ze jest tu konieczna wizyta u lekarza, zgłoszę się tam niezwłocznie.

Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Moniko, często tak bywa, że zdjęcie wykonane tuż po urazie, szczególnie drobnych stawów może nie wykazywać zmian, ale zrobione po dwóch tygodniach często takie zmiany uwidacznia. Dlatego przesyłanie piewszego zdjęcia na mój e-mail mija się z celem.

Proszę powtórzyć zdjęcie okolicy urazu po 14 dniach i wtedy ponownie przedstawić je specjaliście chirurgii urazowej. Jeśli nie będzie na nim urazowych zmian kostnych, proszę udać się do doświadczonego lekarza rehabilitanta.

Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27