Silne kłucie w łękotce - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Silne kłucie w łękotce

Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam problem z kolanem,które daje mi znać o sobie co jakiś czas,teraz po 2,5 roku. Mianowicie odczuwam silne kłucie w dolnej/bocznej części kolana (łękotki) które występuje tylko i wyłącznie przy klęczeniu,oraz przy dotyku, lecz nie odczuwam bólu przy np.chodzeniu,bieganiu czy choćby zginania kolana. Byłabym zobowiązana gdybym uzyskała opinię specjalisty, czy w związku z moimi dolegliwościami może być to coś poważnego, czy raczej wystarczy smarować jakimiś maściami bądz stosować jakiś leków na wzmocnienie kolan, ponieważ jak wspomniałam kłucie to odnawia się co jakiś czas, lecz jest niestety bardzo uciążliwe i co gorsze bolesne.

Z góry bardzo dziękuję
Asia

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Asiu,

jest prawdopodobne, że powodem bólów w bocznej części kolana jest uszkodzenie łękotki zewnętrznej. Pewnym natomiast objawem uszkodzenia łękotki są bloki stawu kolanowego podczas głębszego zginania lub przy wyproście. U Pani na szczęście takie objawy nie występują.

Niezależnie od wcierania w okolice bólu maści (najlepiej maści chińskiej o nazwie Kurasan), proponuję systematyczne ćwiczenia na rowerze stacjonarnym i/lub na wrotkach starego typu, ale w pozycji siedzącej. Gdyby to nie pomogło a bóle pojawiały się częściej lub nasilały, konieczna będzie konsultacja ortopedy.

Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27