Specyficzny ból głowy odbierający chęć do życia - Amizepin, Nilogrin, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 28 września 2022, Imieniny: Marka, Wacława
Porady Eksperta

Specyficzny ból głowy odbierający chęć do życia

Pytanie dotyczy: Amizepin, Nilogrin


Witam serdecznie.

Od dwóch miesięcy mam ciągły ból głowy w jednym miejscu ( góra głowy, nieco po prawej stronie), ból ma charakter pieczenia, parzenia i utrudnia mi funkcjonowanie, jestem nerwowa, znoszenie go zabiera mi całą energię. Badania, które robiłam do tej pory nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Tzn: tomografia, rezonans magnetyczny z kontrastem, USG tarczycy, doppler tętnic szyjnych, ciśnieśnie w normie, Eliza IgG 31, IGM ujemny, Western blot ujemny, oczy zdrowe, ciśnienie w normie. Dodam, iż od czasu do czasu chodziłam na rehabilitację kręgów szyjnych( skolioza, w opisie RTG z zeszłego roku adnotacja bez zmian patologicznych), ostatnio miałam zastosowaną jonoforezę, laser, a miesiąc wcześniej masaż(takim rolerem po kręgosłupie, aż w głowę się wwiercało) oraz pole magnetyczne. Rok tem uderzyłam się w szczyt głowy o szafkę, miałam krawiaka podskórnego i bóle głowy przez 2 tygodnie, które potem minęły.
Co mam dalej robić, czekam jeszcze na rezonans kręgów szyjnych i mam całą gamę leków zaleconych, których jeszcze nie brałam: pramoloan, Amizepin, flunarizinum, tolperis, depomedrol, Nilogrin. Ale tak naprawdę to nie wiem co mi jest i który lek zażywać. może jeszcze powinnam prześwietlić zęby, chociaż żaden mnie nie boli.
Proszę o pomoc

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Bożeno,

Celowa byłaby konsultacja u neurologa obejmująca badanie podmiotowe i fizykalne. Do kontroli u stomatologa również zachęcam.
Przypuszczam, że badania immunoglobulin, o których Pani wspomniała dotyczyły boreliozy, a wspominając o ciśnieniach chodziło o ciśnienie tętnicze krwi i płynu wewnątrz gałki ocznej. Fakt przebycia stłuczenia głowy w okolicy, która teraz jest bolesna oraz patologiczne zmiany jakie stwierdzono już w odcinku szyjnym kręgosłupa w postaci skoliozy nasuwają celowość leczenia metodami rehabilitacji. Niewykluczone, że stosowane dotychczas metody były niedostosowane do Pani potrzeb, które może sprecyzować wynik oczekiwanego badania MR kręgów szyjnych. Z szerokiej gamy leków jakie ma Pani do dyspozycji konsultujący Panią neurolog, po badaniu MR kręgosłupa szyjnego i po kontroli stomatologicznej, powinien Pani dobrać najodpowiedniejszy preparat lub zaproponuje inny. Osobiście uważam, że należałoby rozważyć zastosowanie u Pani Amitryptyliny w początkowej dawce 25 mg na noc. Odnoszę wrażenie, że Pani obecna dolegliwość stanowi ewolucję stanu, który skłaniał Panią do wcześniejszej okresowej rehabilitacji i wymaga modyfikacji uprzednio stosowanych metod leczenia.


Pozdrawiam serdecznie,


dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog


www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

medycyna pracy on line

Jak ważne są badania medycyny pracy warszawa...

Kami_77777 | 2022-09-27 22:17

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-09-27 09:12