Specyficzny ból głowy odbierający chęć do życia - Amizepin, Nilogrin, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 26 października 2021, Imieniny: Ewarysta, Lucjana
Porady Eksperta

Specyficzny ból głowy odbierający chęć do życia

Pytanie dotyczy: Amizepin, Nilogrin


Witam serdecznie.

Od dwóch miesięcy mam ciągły ból głowy w jednym miejscu ( góra głowy, nieco po prawej stronie), ból ma charakter pieczenia, parzenia i utrudnia mi funkcjonowanie, jestem nerwowa, znoszenie go zabiera mi całą energię. Badania, które robiłam do tej pory nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Tzn: tomografia, rezonans magnetyczny z kontrastem, USG tarczycy, doppler tętnic szyjnych, ciśnieśnie w normie, Eliza IgG 31, IGM ujemny, Western blot ujemny, oczy zdrowe, ciśnienie w normie. Dodam, iż od czasu do czasu chodziłam na rehabilitację kręgów szyjnych( skolioza, w opisie RTG z zeszłego roku adnotacja bez zmian patologicznych), ostatnio miałam zastosowaną jonoforezę, laser, a miesiąc wcześniej masaż(takim rolerem po kręgosłupie, aż w głowę się wwiercało) oraz pole magnetyczne. Rok tem uderzyłam się w szczyt głowy o szafkę, miałam krawiaka podskórnego i bóle głowy przez 2 tygodnie, które potem minęły.
Co mam dalej robić, czekam jeszcze na rezonans kręgów szyjnych i mam całą gamę leków zaleconych, których jeszcze nie brałam: pramoloan, Amizepin, flunarizinum, tolperis, depomedrol, Nilogrin. Ale tak naprawdę to nie wiem co mi jest i który lek zażywać. może jeszcze powinnam prześwietlić zęby, chociaż żaden mnie nie boli.
Proszę o pomoc

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Bożeno,

Celowa byłaby konsultacja u neurologa obejmująca badanie podmiotowe i fizykalne. Do kontroli u stomatologa również zachęcam.
Przypuszczam, że badania immunoglobulin, o których Pani wspomniała dotyczyły boreliozy, a wspominając o ciśnieniach chodziło o ciśnienie tętnicze krwi i płynu wewnątrz gałki ocznej. Fakt przebycia stłuczenia głowy w okolicy, która teraz jest bolesna oraz patologiczne zmiany jakie stwierdzono już w odcinku szyjnym kręgosłupa w postaci skoliozy nasuwają celowość leczenia metodami rehabilitacji. Niewykluczone, że stosowane dotychczas metody były niedostosowane do Pani potrzeb, które może sprecyzować wynik oczekiwanego badania MR kręgów szyjnych. Z szerokiej gamy leków jakie ma Pani do dyspozycji konsultujący Panią neurolog, po badaniu MR kręgosłupa szyjnego i po kontroli stomatologicznej, powinien Pani dobrać najodpowiedniejszy preparat lub zaproponuje inny. Osobiście uważam, że należałoby rozważyć zastosowanie u Pani Amitryptyliny w początkowej dawce 25 mg na noc. Odnoszę wrażenie, że Pani obecna dolegliwość stanowi ewolucję stanu, który skłaniał Panią do wcześniejszej okresowej rehabilitacji i wymaga modyfikacji uprzednio stosowanych metod leczenia.


Pozdrawiam serdecznie,


dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog


www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

RATUNKU POMOCY = 516 809 201

[B][U][COLOR="Olive"]MALUTA MILCZY ZE ZŁYMI LEKAMI I LEKCEWAŻENIEM PROCEDUR I...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2021-10-25 09:57