Stan po embolizacji tętniaka mózgu - Acyclovir, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 6 lutego 2023, Imieniny: Doroty, Bohdana
Porady Eksperta

Stan po embolizacji tętniaka mózgu

Pytanie dotyczy: Acyclovir


Witam i serdecznie pozdrawiam.Jestem po embolizacji tętniaka mózgu za pomocą stentu(tętnica środkowa,prawa,pogranicza odcinków M1/M2-tętniak o srednicy 5 mm.) Mój niepokój budzi pojawiajacy się kłujący ból( niezbyt mocny).umiejscowiony mniej wiecej za prawym oczodołem.Czasami pobolewa mnie też i lekko łzawi, prawe oko.Podobny, lekko klujący ból odczuwam w miejscu wkłucia do tętnicy udowej.Od embolizacji (wewnątrznaczyniowej) minęły cztery tygodnie.Trzy lata temu chorowałem na półpasiec,który objał prawą część twarzy,łącznie z okiem.Byłem wtedy leczony lekiem antywirysowym i według lekarza skutecznie.Dziękuję za opinię.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Romanie,

Po operacji jaką Pan przeszedł możliwe jest kilkutygodniowe utrzymywanie się bólu w miejscu zabiegu ( tętnica pachwinowa oraz miejsce za gałką oczną ), co wywołuje przebyte mechaniczne podrażnienie. Ból tego typu powinien już jednak słabnąć i być do opanowania stosowaniem 2 - 4 dziennie tabletek dostępnego bez recepty Paracetamolu.
O ile nie było po operacji badania kontrolnego, to wskazane jest obecnie badanie TK i angio-TK głowy celem sprawdzenia, czy nie ma miejscowego ucisku na struktury tylne od oczodołu po wszczepieniu stentu.
Mało prawdopodobne, choć teoretycznie niewykluczone, jest uaktywnienie się półpaśca, którego wirus do końca życia pozostaje w organizmie, najczęściej w zwojach i splotach nerwowych. W tym przypadku warto skonsultować się okulistycznie pod kątem wykluczenia obecności dyskretnych zmian w oku, które mogłyby świadczyć o nawrocie infekcji wirusowej. Wówczas wznowienie leczenia maścią i tabl. Acyclovir usunęłoby tę możliwą przyczynę bólu. Właściwe leczenie można zastosować też pod nadzorem neurologa.

Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-05 09:18