Szczelina odbytu - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Szczelina odbytu

Pytanie dotyczy: hemoroidy, żylaki odbytu, szczelina odbytu


Witam,
mam pytanie o możliwości leczenia schorzenia jakim jest szczelina odbytu oraz żylaki odbytu. Zmagam się z tym problemem już 7 lat zaczeło się gdy miałem 18 lat, czy jest możliwośc wyleczenia hemoroidów, które miałem usuwane już trzykrotnie metodą "gukowania", które nie należy do przyjemnych i nie rozwiązuje na długo problemu. Dwa latemu miałem wykonaną kolonoskopię, poza żylakami i szczeliną nie stwierdzono, żadnych innych nieprawidłowości.
Chciałbym również spytać czy istnieje możliwość wyleczenia szczeliny odbytu w inny sposób niż operacja czy zabiegieg chiurgiczny, który jak mnie poinformowano jest raczej bolosny, przykry w okresie rekonwalscencji i niekoniecznie musi pomóc.
Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pana,w leczeniu zarówno żylaków jak i szczeliny odbytu powinno się przestrzegać paru następujących zasad, którymi są:
regulacja stolca
oddawanie stolca bez bardzo silnego parcia
podmywanie okolicy odbytu w ciepłej wodzie z mydłem bezpośrednio po każdym podtarciu a następnie naprzemienne polewanie (dłonią) okolicy odbytu przez okres około 1 minuty najpierw wodą gorącą a następnie zimną przez okres wielu miesięcy - a najlepiej na stałe.W przypadku szczeliny odbytu proponuję ponadto doodbytniczo, 1-2 razy dziennie czopki propolisowe (po uprzedniej próbie uczuleniowej na propolis). Taka kuracja trwa parę do kilku tygodni i najczęściej jest skuteczna. W przypadkach opornych na leczenie szczelin warto spróbować zabiegów akupunktury.PozdrawiamEustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29