Szewska klatka - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Szewska klatka

Witam
Mam 14 lat i 2 lata temu lekarz wykrył u mnie szewską klatkę. Chodzilem na rehabilitację przez 3 miesiące i później mialem robić ćwiczenia w domu jednak nic one nie pomagają czytalem na forum że to da sie wyleczyć operacyjnie czy to prawda? A i jakie ćwiczenia są skuteczne by z czasem klatka sie unormowała czy może pomóc bieganie z góry dziękuje

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Młody Człowieku o pseudonimie tomiz,
choć lekarz dopiero przed dwoma laty wykrył u Ciebie tzw. "szewską" klatkę piersiową, wiele wskazuje na to, że albo już z taką klatką się urodziłeś, albo doszło do niej przed wielu laty, m.in. być może wskutek zaawansowanej krzywicy. Sam termin szewska klatka piersiowa jest zbyt ogólny, aby na jego podstawie móc udzielać Ci szczegółowych rad na temat jej leczenia.
Konieczna jest konsultacja doświadczonego ortopedy lub rehabilitanta i ustalenie przez nich szczegółowego programu korekcyjnego usprawniania. W większości przypadków, poza szczególnie nasilonymi, taki problem leczy się zachowawczo. W trudniejszych przypadkach poza systematyczną rehabilitacją ruchową często korzystnie działają zabiegi terapii manualnej. Problem jednak w tym, że tego typu zabiegów NFZ ciągle jeszcze nie finansuje.
(A na przyszłość w podobnej korespondencji posługuj sie albo imieniem, albo nazwiskiem, bo inaczej nie wiadomo jak się do Ciebie zwracać).
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24