Tluszczaki - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Tluszczaki

Pytanie dotyczy: tłuszczaki, tłuszczako-włókniaki, włókniako-nerwiaki


szanowny Panie Doktorze. nie jestem pewna czy dobrze kieruje swoje pytanie ale prosze mi udzielic mi informacje co to sa tluszczaki? czy sa genetyczne i czy ist inne metoda sie ich pozbycia niz operacyjna? moja mama ma cale rece i brzuch pokryty duzymi guzami niektore juz ja bola nasz lekarz rodznny, chirurg powiedzieli ze to tluszczaki i tzrba je opercyjnie usunac, od jakiegos czasu na moich rekach tez zaczely sie pojawiac tekie guzki jak u mamy jjeden jest juz sporej wielkosci, co robic?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Panią,

tłuszczaki są niezłośliwymi nowotworami. Z opisywanych przez Panią lokalizacji zmian i objawów wynika, że bardziej niż o tłuszczaki może w tym przypadku chodzić również o niezłośliwe tłuszczako-włókniaki lub włókniako-nerwiaki.

Co do leczenia, to sprawa jest niejednoznaczna. Czasem operacyjne ich usunięcie daje poprawę ale nierzadko bywają także nawroty. Jeśli zmiany nie są zbyt duże i zbyt bolesne, doradzam leczenie zachowawcze z zaznaczeniem, że nie ma pewnych metod także leczenia zachowawczego.

Tytułem próby proponuję 2-3 tygodniową dietę warzywno-owocową z syropem Neera, a następnie co najmniej wielomiesięczną dietę niskowęglowodanową. Bliższe informacje na temat tych diet znajdzie Pani w Google.

Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula ..

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27