Torbiel Bakera - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Torbiel Bakera

Witam !
Dziś byłem na badaniu usg stawu kolanowego prawego z racji tego, iż ok 1,5 miesiąca temu doszło do wypadku w którym naderwane zostały więzadła w kolanie prawym. Ponad tydzień nosiłem gips, po czym zlecono mi noszenie ortezy na kolano. Po jakimś czasie jej noszenia zacząłem odczuwać dziwny ból. Kolano zaczęło puchnąć i stało się miękkie. Po wizycie u ortopedy okazało się że nazbierała się tam woda z krwią czego wynikiem było jej ściągnięcie zabiegowe.
Dziś chirurg wykonał mi usg stawu kolanowego. Wynik :

Miernego stopnia pogrubienie i obniżenie echogeniczności LCM w obrębie części udowej odpowiada przebytemu naderwaniu. W zachyłku nadrzepkowym spora ilość płynu bez zmian w błonie maziowej. Znaczne ograniczenie utrudnia ocenę łąkotek, ale widoczna w łąkotce przyśrodkowej hypoechogeniczna struktura szerokości I. 2 mm może wskazywać na jej uszkodzenie. W dole podkolanowym torbiel Bakera dł.24 mm. Pozostałe struktury - ścięgno mięśnia 4głowego, LCL, więzadło rzepki i łąkotka boczna nie wykazują cech uszkodzeń. Prosty przebieg więzadła krzyżowego tylnego pośrednio wskazuje na brak uszkodzeń LCL.

Moje pytanie jest następujące. Co Pana zdaniem powinienem teraz zrobić żeby uniknąć leczenia operacyjnego?

Pozdrawiam
Antoni Zacharczuk

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witam Pana,
w najbliższym czasie proszę ograniczyć chodzenie i systematycznie wykonywać ćwiczenia izometryczne kończyn dolnych. Po ustąpieniu obrzęku i zmniejszeniu wymiarów torbieli Beckera proponuję delikatne ćwiczenia stawów kolanowych na wrotkach starego typu w pozycji siedzącej, ale tylko do granicy bólu. Gdyby mimo upływu czasu torbiel nadal się utrzymywała, wskazane byłyby zabiegi akupunktury i dalsze ćwiczenia.
Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27