torbiel szyszynki a antykoncepcja - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

torbiel szyszynki a antykoncepcja

Witam Panie doktorze! Mam pewien problem. W 2006 roku miałam wycinaną torbiel okolicy szyszynki, w obecnej chwili torbiel ma taką samą wielkosc jak przed operacją, ale nie powoduje wodogłowia, więc lekarz powiedział ze za 4 miesiace zrobimy kontrolny rezonans ale narazie nie ma co sie denerwować.
Mój problem polega na tym ze chciałabym zacząc stosowac abtykoncepcje hormonalną(tabletki antykoncepcyjne), ale nie wiem czy mogę. Czy od nich torbiel się nie powiekszy?? Czy nie spowodują jakiś skutków ubocznych. Bylam dzis u ginekologa, ale on wysyla mnie do neurologa bo nie wie co z tym zrobic i narazie boi mi sie przepisac tabletki. Prosze o rade.Pozdrawiam.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

W zależności od wyniku badania histopatologicznego z 2006 r.
torbieli okolicy szyszynki, która powodowała wodogłowie, można mówić o obecnym zagrożeniu zdrowotnym. Z pewnością ryzyko spowodowania zaburzeń mózgowych zwiększyłoby się pod wpływem środków antykoncepcyjnych. Ubocznym skutkiem niepożądanym tych środków hormonalnych jest m.in. zablokowanie funkcji niezbędnego fizjologicznie białka S potrzebnego dla równowagi koagulologicznej. Tak więc w konsekwencji obok odrostu guza mózgu zwiększa
się ryzyko udaru mózgu - najczęstszej w naszym społeczeństwie przyczyny inwalidztwa. Odradzam stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Serdecznie pozdrawiam,

dr n.med. Sławomir Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-05 09:18