Tracenie czucia w nogach i ręcach - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Tracenie czucia w nogach i ręcach

Pytanie dotyczy: ręce, nogi, czucie


Witam !

mam pytanie czy guz jakaś zmiana na kręgosłupie w wyniku MRI kiedyś był mały (2012) nie powodował objawów tak samo jak przepukliny oponowe na kręgosłupie szyjnym i piersiowym. Odcinek lędźwiowy był czysty. A teraz jakoś od tygodnia odczuwam bóle rąk i nóg, czasami mi drętwieją nogi i ręce, czasami mam nogi bardzo cieżkie a nie raz przez kilka sedunt ich nie czuje. Czy to może oznaczac ze zmainy sie zwiekszyly i uciskaja na woek oponowy i korzene. Czy zmiany na piersiowym mogo odpowiadac za brak czucia w nogach? Bardzo proszę o jakoś odpowiedź, poniżej wyniki z MRI

MRI kręgosłup szyjny z 2012
Szczątkowy krążek międzykręgowy na poziomie C2/3.
Znaczne poszerzenie worka oponowego od poziomu c4/5 ku dołowi, z wklęsłymi zarysami tylnymi trzonów od C5 do T2 i uwypuklenie krążków międzykręgowych ku tyłowi. Znaczne poszerzenie otworów międzykręgowych od poziomu C7/T1 ku dołowi, bardziej po str. lewej, w przebiegu niewielkich oponowych przepuklin (meningocele). Rdzeń szyjny bez zmian, Pogranicze czaszkowo-szyjne w normie, szpik kostny bez zmian naciekowych.


MRI kręgosłup piersiowy z 2012

Miernego stopnia skrzywienia bocznego górnego odcinka kręgosłupa piersiowego, wypukłe w strone lewą. Znaczne poszerzenie otworów miedzykręgowych, bardziej po stronie lewej na poziomie T1/2 T2/3 i zwłaszcza T3/4, co jest związane ze ścieńczeniem nasad łuków po stronie lewej i niewielkimi oponowymi przepuklinami.

Na poziomie T1/2 po stronie lewej przykręgosłupowo widoczne 7 mm ognisko, umiejscowione przy przedniobocznym zarysie trzonu T2 i ku górze i nieco ku tyłowi od t. podobojczykowej lewej, ulegające wzmocnieniu. Nerwy w otworach T1/2 i T2/3 po stronie lewej są nieco grubsze i o mniej regularnym przebiegu. Przykręgowo po stronie lewej na tych poziomach obfitsza tkanka tłuszczowa

Badanie MRI mózgowia

Badanie głowy wykonano w 3 proj. w sekwencji SE, FSE, FLAIR, GRE 3D i DWI.


Po stronie prawej w okolicy gałki bladej i konaru mózgu dyskretnie podwyższony sygnał w czasie T1 i T2 zależnym. Poza tym obie półkule mózgu, pień mózgu oraz móżdżek bez zmian. Komory symetryczne i nieposzerzone. Zachowany prawidłowy sygnał z dużych naczyń mózgowia. Nie widać zmian na podstawie czaszki, w strukturach po środkowych i na pograniczu czaszkowo-szyjnym. Prawidłowe oczodoły i zatoki przynosowe. Poza tym nie widać innych zmian patologicznych w obrębie mózgowia.

od 2002-2010 miałam zmiany hiperintesywne tylko w czasie T2
w 2011 miałam zmiany izointesywne

O mnie: wiek 21 lat, kobieta, prawie codzienny ból głowy i pleców, często zawroty głowy, problemy z oddechem (ciężkość złapania oddechu ), drętwienie nóg i rąk, tracenie czucia. Jakie może być leczenie, bo z tym bolem ciezko zyc, choroba podstawowa to nf.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.Pani,

Opis takiej formy NF wskazuje na celowość pilnej interwencji chirurgiczno-ortopedycznej. Zalecałbym Pani skontaktowanie się z Poradnią Schorzeń Kręgosłupa w Szpitalu im. Dra Daaba w Piekarach Śląskich, w którym istnieje szansa, że znajdzie Pani specjalistę, który zdecydowałby się Panią leczyć np. metodą odbarczenia uciśniętych struktur nerwowych kręgosłupa. Konieczny może okazać się implant zwłaszcza w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27