Tracenie czucia w nogach i ręcach - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 19 października 2021, Imieniny: Piotra, Ziemowita
Porady Eksperta

Tracenie czucia w nogach i ręcach

Pytanie dotyczy: ręce, nogi, czucie


Witam !

mam pytanie czy guz jakaś zmiana na kręgosłupie w wyniku MRI kiedyś był mały (2012) nie powodował objawów tak samo jak przepukliny oponowe na kręgosłupie szyjnym i piersiowym. Odcinek lędźwiowy był czysty. A teraz jakoś od tygodnia odczuwam bóle rąk i nóg, czasami mi drętwieją nogi i ręce, czasami mam nogi bardzo cieżkie a nie raz przez kilka sedunt ich nie czuje. Czy to może oznaczac ze zmainy sie zwiekszyly i uciskaja na woek oponowy i korzene. Czy zmiany na piersiowym mogo odpowiadac za brak czucia w nogach? Bardzo proszę o jakoś odpowiedź, poniżej wyniki z MRI

MRI kręgosłup szyjny z 2012
Szczątkowy krążek międzykręgowy na poziomie C2/3.
Znaczne poszerzenie worka oponowego od poziomu c4/5 ku dołowi, z wklęsłymi zarysami tylnymi trzonów od C5 do T2 i uwypuklenie krążków międzykręgowych ku tyłowi. Znaczne poszerzenie otworów międzykręgowych od poziomu C7/T1 ku dołowi, bardziej po str. lewej, w przebiegu niewielkich oponowych przepuklin (meningocele). Rdzeń szyjny bez zmian, Pogranicze czaszkowo-szyjne w normie, szpik kostny bez zmian naciekowych.


MRI kręgosłup piersiowy z 2012

Miernego stopnia skrzywienia bocznego górnego odcinka kręgosłupa piersiowego, wypukłe w strone lewą. Znaczne poszerzenie otworów miedzykręgowych, bardziej po stronie lewej na poziomie T1/2 T2/3 i zwłaszcza T3/4, co jest związane ze ścieńczeniem nasad łuków po stronie lewej i niewielkimi oponowymi przepuklinami.

Na poziomie T1/2 po stronie lewej przykręgosłupowo widoczne 7 mm ognisko, umiejscowione przy przedniobocznym zarysie trzonu T2 i ku górze i nieco ku tyłowi od t. podobojczykowej lewej, ulegające wzmocnieniu. Nerwy w otworach T1/2 i T2/3 po stronie lewej są nieco grubsze i o mniej regularnym przebiegu. Przykręgowo po stronie lewej na tych poziomach obfitsza tkanka tłuszczowa

Badanie MRI mózgowia

Badanie głowy wykonano w 3 proj. w sekwencji SE, FSE, FLAIR, GRE 3D i DWI.


Po stronie prawej w okolicy gałki bladej i konaru mózgu dyskretnie podwyższony sygnał w czasie T1 i T2 zależnym. Poza tym obie półkule mózgu, pień mózgu oraz móżdżek bez zmian. Komory symetryczne i nieposzerzone. Zachowany prawidłowy sygnał z dużych naczyń mózgowia. Nie widać zmian na podstawie czaszki, w strukturach po środkowych i na pograniczu czaszkowo-szyjnym. Prawidłowe oczodoły i zatoki przynosowe. Poza tym nie widać innych zmian patologicznych w obrębie mózgowia.

od 2002-2010 miałam zmiany hiperintesywne tylko w czasie T2
w 2011 miałam zmiany izointesywne

O mnie: wiek 21 lat, kobieta, prawie codzienny ból głowy i pleców, często zawroty głowy, problemy z oddechem (ciężkość złapania oddechu ), drętwienie nóg i rąk, tracenie czucia. Jakie może być leczenie, bo z tym bolem ciezko zyc, choroba podstawowa to nf.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.Pani,

Opis takiej formy NF wskazuje na celowość pilnej interwencji chirurgiczno-ortopedycznej. Zalecałbym Pani skontaktowanie się z Poradnią Schorzeń Kręgosłupa w Szpitalu im. Dra Daaba w Piekarach Śląskich, w którym istnieje szansa, że znajdzie Pani specjalistę, który zdecydowałby się Panią leczyć np. metodą odbarczenia uciśniętych struktur nerwowych kręgosłupa. Konieczny może okazać się implant zwłaszcza w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

apteczka domowa

macie swoje hity które polecacie do domowej apteczki? Szczeólnie z myślą o...

majaka | 2021-10-19 11:09

RATUNKU POMOCY = 516 809 201

[B][U][COLOR="Olive"]MALUTA MILCZY ZE ZŁYMI LEKAMI I LEKCEWAŻENIEM PROCEDUR I...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2021-10-19 08:26