Ubytek w kości - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Ubytek w kości

Pytanie dotyczy: ubytek w kości


Witam,
Panie Doktorze mam pytanie dotyczące lewej kości ramiennej.
Od trzech lat miałam bóle ramienia, lekceważyłam to myśląc, że to mięsień niestety w zeszłym roku bóle się nasiliły chodziłam do lekarza, ale ten przepisywał mi tylko leki przeciwbólowe i zalecał ćwiczenia, czasem ból był nie do wytrzymania, bolało od czubka głowy do stopy cała lewa strona. Nawet wtedy gdy nie bolało, to nie mogłam utrzymać nawet lekkich rzeczy, ręka była jakby omdlała. W tamtym roku miałam "szczęście" bo mój lekarz był na zwolnieniu i zastępujący go lekarz zlecił prześwietlenie RTG, które wykazało dziurę pośrodku kości ramiennej, na zdjęciu wyglądało to jak dziura po postrzale, ale na skórze nie ma żadnych zmian, oprócz lekkiego wgłębienia, które jest wyczuwalne przy dotyku, przy czym dodam, że gdy dotykam tego miejsca nie boli.
Po konsultacji lekarz zlecił rezonans magnetyczny, który nic nie wykazał, potem zaszłam w ciążę i lekarz kazał czekać do rozwiązania, ból ustąpił, gdyż nie nosiłam już ciężkich rzeczy, teraz gdy moja córeczka ma 3 miesiące, ból powrócił, boli cały czas. Byłam u lekarza, który ponownie zlecił RTG, wczoraj powiedział, ze są duże zmiany i mam czekać na spotkanie z ortopedom, przy czym zaznaczam, że mieszkam w Anglii i to pewnie troszkę potrwa... Proszę o pomoc, co to może być, strasznie się martwię. Lekarz wykluczył osteoporozę oraz osteopenię, gdyż zmiana wystąpiła tylko w jednym miejscu.
Co Pan o tym sądzi?

Odpowiedź Eksperta:

Paweł Nowicki

specjalista chirurgii ręki

Witam, skoro wykonane badania diagnostyczne nie wykazały innych nieprawidlowosci, to dobrze. Dobrym rozwiązaniem jest chirurgiczne otwarcie i ocena zmiany, pobranie wycinkow do badania histopatologicznego i wypelnienie jej przeszczepami kostnymi szczegolnie jesli ubytek jest duzy, tak by doprowadzic do zarosniecia torbieli. Szczegolowe postepowanie zalezy natomiast od dokladnej analizy wynikow badan i zbadania pacjenta. Pzdr.
Pawel Nowicki

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38