Uczucie oszołomienia, zawroty głowy, senność - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Czwartek, 21 września 2023, Imieniny: Mateusza, Hipolita
Porady Eksperta

Uczucie oszołomienia, zawroty głowy, senność

Dzień dobry!

Od ok 3 tygodni mam dość niepokojące objawy- codziennie czuję się jak na lekkim rauszu, do tego mam kilka razy dziennie napady zawrotów głowy połączonych z lekkim uczuciem drętwienia okolic szyi.

Byłem u lekarza rodzinnego, zrobiłem badanie krwi które wykazało, że mam podwyższony poziom kreatyniny - 1,1. Lekarz powiedział, że jest to związane z ćwiczeniami na siłowni i dietą bogatą w białko. Przez to krew jest gęsta i nie dociera do małych naczynek w mózgu powodując niedotlenienie.

Mam obawy, że to może nie być przyczyną moich dolegliwości, ponieważ jakieś półtora miesiąca temu zmniejszyłem ilość spożywanego białka ze względu na zaparcia. Poza tym moje dolegliwości zbiegły się mniej więcej w czasie kiedy rozpocząłem planowaną przerwę w treningach, czyli teoretycznie powinienem już mieć mniejszą zawartość kreatyniny niż podczas wcześniejszych regularnych treningów kiedy czułem się świetnie. Te objawy naprawdę mnie niepokoją- nie prowadzę samochodu, boję się wychodzić z domu, żeby nie przewrócić się na ulicy.

Czy powinienem na razie zaufać lekarzowi rodzinnemu i poczekać, czy raczej jak najszybciej wykonywać inne badania?

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Sławku,

Najpierw proszę zachować spokój ducha, uregulować czas snu i wypoczynku, a także przebadać uklad moczowy zgłaszając się do dobrego internisty lub nefrologa. Gdyby nic poważniejszego u Pana nie znaleźli wskazana byłaby konsultacja laryngologiczna Przyczyną opisywanych objawów m.in. może być choroba Meniere'a, a bardziej prawdpopodobne, że zespół Meniere'a, związany m.in. z patologicznymi napięciami w obrębie mieśni klatki pieriowej, karku, głowy lub twarzy. W ostatnich miesiącach podobne objawy u osób szczególnie wrażliwych występują także pod wpływem zwiększonej aktywności słonecznej.

Lekarz z dużym doświadczeniem przyczynę podobnych dolegliwości potrafi zdiagnozować już w trakcie pierwszej wizyty, pod warunkiem, że zamiast tylko poprzestawać na badaniach instrumentalnych, starannie zbierze wywiad i dokladnie przebada pacjenta fizykalnie. Prosze rozejrzeć sie za takim lekarzem.

Serdecznie pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38