Udar mózgu - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 1 lutego 2023, Imieniny: Brygidy, Ignacego
Porady Eksperta

Udar mózgu

W dniu 20 listopada br. mój tata (75 lat) trafił do szpitala powiatowego na oddział wewnętrzny z objawami udaru mózgu (zawroty głowy, podwyższone ciśnienie, lekki niedowład lewej reki).
W dniu 23.11 został przewieziony do innego szpitala na tomografię. Badanie to wykazało krwiaka w głowie o średnicy 18 mm w trakcie wchłaniania, jak określił to lekarz. Tata cały czas przebywa na oddziale wewnętrznym, ma zakaz poruszania. Pobyt w szpitalu ma trwac jeszcze ok 10 dni, po upływie których ma zostać wykonana powtórna tomografia.
Czy taki sposób leczenia jest własciwy w opisanej sytuacji, i czy nie byłoby lepiej gdyby tata został przewieziony do szpitala. który posiada specjalistyczny oddział do leczenia udarów mózgu.
Chciałbym też zapytać, czy przypadek mojego taty daje szanse na całkowite wyleczenie.
Mój tata nigdy wcześniej nie chorował i był cały czas aktywny.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Andrzeju,

Optymalnie jest jeżeli w przypadku udaru niedokrwiennego lub krwotocznego mózgu pacjent trafi od początku leczenia do oddziału udarowego. W przypadku krwotoku transport do innego szpitala nie jest teraz w takiej sytuacji wskazany. Natomiast bezpośrednio po zakończeniu leczenia w Oddziale Wewnętrznym wskazana byłaby rehabilitacja w Oddziale Rehabilitacji, która daje większe szanse na pełne wyleczenie.
Serdecznie
pozdrawiam,

dr n. med. Sławomir
Graff
specjalista neurolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-01 07:31