Uraz stopy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Uraz stopy

Pytanie dotyczy: stopa, uraz


Witam!
Doznałem urazu stopy podczas zeskoku z wysokości ok. 2m. Po tygodniu ból nie minął i postanowiłem skonsultować się z lekarzem. Wykonano zdjęcie rtg jednak od strony przeciwnej niż strona, z której odczuwałem ból. Diagnoza lek. radiologa jak i lek. chirurga nie wykazała zmian pourazowych. Nie jestem pewien poprawności diagnozy ponieważ na zdjęciu rtg widoczna jest rysa po stronie bólu jednak od tej strony żadnego zdjęcia nie wykonano. Prosiłbym bardzo o ocenę zdjęcia rtg pod kątem ew. pęknięcia kości piętowej. Zastanawia mnie rysa dokładnie w miejscu bólu. Nadmieniam, że urazu doznała stopa prawa i ból utrzymuje się nadal (ponad 2 tygodnie) ze zbliżonym nasileniem, po stronie zewnętrznej stopy i powiększa się w miarę chodzenia. Podkreślam, że zdjęcia wykonano: 1-osiowo, 2-od strony przeciwnej do bólu. Z góry dziękuję.

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Panie Dariuszu,
na podstawie przesłanego zdjęcia nie można się wypowiedzieć na temat ew. szczeliny złamania. Często bywa tak, ze niewielkie szczeliny uwidaczniają się dopiero po 2-ch tygodniach od urazu. Zatem istnieją u Pana wskazania do ponownego zdjęcia w dwóch ujęciach.
Bóle po opisywanym przez Pana urazie nawet bez uchwytnych zmian kostnych mogą sie utrzymywać przez kilka tygodni do paru miesięcy. Gdyby ponowne zdjęcia nie wykazały zmian kostnych a dolegliwości bóle utrzymywały się dłużej proponuję spróbować zabiegów akupunktury.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38