USG głowy 11 tygodniowego dziecka - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

USG głowy 11 tygodniowego dziecka

Pytanie dotyczy: usg głowy, krwawienie


Nasz syn, miał po porodzie wykonywane przezciemieniowe badanie OUN, w którym stwierdzono obecność krwawienia II stopnia. Teraz w 11 tygodniu życia wykonaliśmy badanie usg głowy na którym stwierdzono:
Układ komory nieco asymetryczny, nie poszerzony położony w linii środkowej. Lewa komora boczna szersza od prawej. Przy rogu czołowym lewej komory bocznej widoczne drobne echoujemne struktury - najpewniej drobne jamki porencefaliczna widoczne na przestrzeni 12x6 mm. Poza tym obraz tkanki mózgowej w normie. Szerokość splotów naczyniówkowych w normie. Echo splotów jednorodne. Przestrzeń podtwardówkowa obustronnie nieposzerzona. Prosimy o interpretacje opisu, ponieważ bardzo się martwimy.
Z poważaniem
Tomasz

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Tomaszu,

Opis USG głowy jest jedynie badaniem orientacyjnym. Wskazuje na trwałe uszkodzenie nabyte na wskutek okołoporodowego krwotoku śródczaszkowego. Opisane zmiany mogą być podłożem do niestabilnego rozwoju neurologicznego dziecka. Celowe byłoby wykonanie badania MR głowy, aby sprecyzować zakres, rodzaj i nasilenie powstałych uszkodzeń mózgu. Następnie należy zgłosić się do specjalisty neurologii dziecięcej wraz z dzieckiem, aby podjąć konieczne leczenie i jak najwcześniejszą rehabilitację z powodu istniejących zaburzeń strukturalnych mózgu. Mogą istnieć problemy m.in. z rozwojem praworęczności u dziecka.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21