Uszkodzenie nerwu strzałkowego przy iniekcji - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Uszkodzenie nerwu strzałkowego przy iniekcji

przypadku schorzenia...znalazłam pana doktora odpowiedż na temat uszkodzenia nerwu strzałkowego w nodze.4 miesiące temu brałam zastrzyki domięśniowe Naklofen (miałam ból w plecach, podniosłam coś ciężkiego).Przy 8 podaniu, już zaraz po wkłuciu poczułam silny ból, biegnący od pośladka aż do stopy, powiedziałam pielęgniarce, że bardzo boli...ona odpowiedziała, że będzie wciskać powoli. Noga mi zdrętwiała i ból się utrzymywał....doszłam jeszcze powoli do sklepu...Może minęło 20 minut od iniekcji i tu w sklepie ból jeszcze bardziej się nasilił od kręgosłupa po samą stopę...nie mogłam usiąść, ani stać, ani chodzić....wykręcało mnie ..jakby mnie rozrywało...ból nie do opisania..straciłam czucie w nodze.Z pomocą dwóch kobiet wróciłam do ośrodka zdrowia.Tam pielęgniarka zadzwoniła do lekarza rodzinnego i zaczęły mi masować nogę...Na pośladku pojawił się rozległy rumień.W niedługim czasie znowu pani doktor(przez telefon) kazała podać mi zastrzyk, do dzisiaj nie wiem co to było.Po 3 godzinach wróciłam do domu. Po południu coś zaczęło się ze mną dziać ...zawroty głowy, było mi słabo...wezwałam pogotowie ratunkowe, zmierzono mi ciśnienie -180|100 gdzie jestem niskociśnieniowcem,cukier -265 gdzie nie jestem cukrzykiem.Lekarz z pogotowia zabrał mnie do szpitala z zamiarem zostawienia mnie na obserwacji.Na oddziale ratunkowym leżałam 3
godziny zanim przyszedł neurolog...przebadał mnie ( mimo, że nie mogłam stanąć na stopę i na piętę )powiedział tylko, że noga jest lekko osłabiona silnym bólem i, że po jakimś czasie to minie. Chirurg tylko zapytał w jakim osr zdrowia podano mi zastrzyk i kazał obserwować jak pojawi się gorączka to będą ciąć Po 22.00 ej kazano mi iść do domu.Pani doktor wmawiała mi, że zastrzyk był prawidłowo podany , a ja mam przecież ischasz Przedtem miałam tylko bóle pleców przy skręcaniu w prawo, w lewo ale nie bolała mnie noga.Cóż...zawierzyłam lekarzom, że to minie ...miesiąc czasu żeby funkcjonować jadłam Diclac. mydocalm i ketonal ...miałam narywające bóle od pośladka po stopę. Na pośladku zrobił się twardy naciek, potem zrobiły się strupy. W grudniu poszłam do neurologa , bo stopa dalej mi kłapała (opadająca stopa )noga była słaba, szybko się męczyła przy chodzeniu i pojawiał się silny ból,nie mogłam siedzieć zbyt długo, dalej nie mogłam stanąć na pięcie i przesunąć stopy w prawo i lewo ( te dolegliwości mam do dzisiaj).W szpitalu zrobiono mi badania ....Badanie neurograficzne wykazało uszkodzenie włókien ruchowych prawego nerwu strzałkowego o charakterze aksonalnym.( Po 4 miesiącach mam zanik mięśni w udzie 1cm i w łydce 1,5 cm )Parametry przewodzenia w pozostałych badanych nerwach kończyn dolnych oraz latencje i frekwencje fal F w granicach normy.Panie doktorze bardzo zależy mi na pańskiej opinii czy uszkodzenie nerwu strzałkowego spowodował zastrzyk?

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Mario,

Z opisu historii Pani choroby wynika, że nasilenie się Pani dolegliwości nastąpiło bezpośrednio w wyniku 8-ego zastrzyku Naklofenu podawanego domięśniowo. Zapewne podczas tego zastrzyku doszło do nakłucia nerwu kulszowego i obecny stan jest konsekwencją tego niezamierzonego uszkodzenia nerwu. Nerw strzałkowy przebiega początkowo w pniu nerwu kulszowego i prawdopodobnie ta strzałkowa część nerwu została uszkodzona przypadkowo nakłuciem. Stan ten wymaga rehabilitacji z ćwiczeniem funkcji nerwu strzałkowego.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21