Uszkodzenie stawu pomiędzy paliczkiem bliższym, a kością śródręcza (kostka) środkowego palca - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Uszkodzenie stawu pomiędzy paliczkiem bliższym, a kością śródręcza (kostka) środkowego palca

Witam,
Mam problem ze stawem palca środkowego (opis w temacie), otóż dość aktywnie spędzam czas i trenuje sztuki walki. Na egzaminie trzeba było złamać deskę (już kilka razy to robiłem), za lekko uderzyłem i od tamtej pory (6-7 miesięcy temu) mam przewlekłą opuchliznę palca, ból i nie mogę ćwiczyć. Byłem już u 2 chirurgów z czego każdy zalecił co innego. Jeden kazał maczać palca w szarym mydle, smarować Altacetem i Detreomycyną, oraz zażywać Ketonal Duo i całkowicie zrezygnować z treningów ;-/
Drugi natomiast wsadził mi rękę w gips na 7 dni i zalecił smarowanie stawu żelami na opuchliznę (też smarowałem altacetem, po tym troszkę pomogło), ale wystarczyło, że lekko uderzyłem ręką w ścianę (przypadkiem) i opuchlizna wróciła.
Chciałbym już wrócić na trening, jednak zdaję sobie sprawę, że dopóki tego nie wyleczę całkowicie to nawet nie ma sensu wracać.
Gdzie się z tym zgłosić i jak to leczyć?

Odpowiedź Eksperta:

Paweł Nowicki

specjalista chirurgii ręki

WItam, opisany problem może być spowodowany uszkodzeniem pasma strzałkowego prostownika, rzadziej dodatkowego więzadła pobocznego, spotykałem sie też przy opisywanych dolegliwosciach pęknięcie chrząstki paliczka podstawnego. Mówiąc krótko - problem wymaga specjalistycznej konsultacji i oceny warunkow do leczenia operacyjnego. Obrzęk stawu jest najczęśćiej sprawą wtórną do wymienionych uszkodzeń.
Pzdr. P. Nowicki

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38