Uwypuklenie materiału tarczy - Dicloratio, bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Uwypuklenie materiału tarczy

Pytanie dotyczy: Dicloratio


Witam! Od kilku miesięcy czuje ból który promieniuje od kręgosłupa(odcinek LS) poprzez pośladek, udo, łydkę, ąż do stopy.Zastosowane leczenie to: seria zastrzyków olfen+ witamina,olfen100S tabletki, a obecnie połykam Dicloratio uno+Mydocalm150!Poprawy żadnej! wręcz przeciwnie ból się nasila+ na domiar złego zacząłem odczuwać mrowienie w lewej nodze. Proszę o wyjaśnienie wyniku badania rezonansem i jakie ewentualnie czeka mnie dalsze leczenie! Opis wyniku kręgosłupa lędzwiowego -sekwencja SE,FSE-obraz T1,T2 w zależnej płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej: Poziom L4/L5 centralno-dwuboczne uwypuklenie materiału tarczy międzykręgowej z niewielką impresją na worek oponowy centralnie. Poziom L5/S1lewostronna przepuklina tarczy międzykręgowej w obręb zachyłka korzeniowego lewego z impresją na lewy korzeń nerwowy i worek oponowy z lewej strony. Dziękuję i Pozdrawiam!

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Adamie,

Wynik badania MR dolnego odcinka kręgosłupa obrazuje u Pana obustronną złożoną dwupoziomową dyskopatię mogącą objawiać się bólami w obu kończynach dolnych.
Po pojawieniu się dolegliwości bólowych przy takim schorzeniu zasadą leczenia jest:
- 7-10 dniowe polegiwanie na wznak z wezgłowiem uniesionym o kąt 30 stopni i ze zgięciem podpartych kończyn dolnych o kąt 90 stopni w biodrach i w kolanach,
- stosowanie leków tego typu co w Pańskim przypadku ( z wyłączenim witaminyi nie wiem jakie dawki diklofenaku Pan stosował - powinni być 150 mg na dobę) lecz koniecznie z lekiem osłonowym żołądka ( przeciwwrzodowym ),
- po okresie biernej, tygodniowej relaksacji podjęcie rehabilitacji z zabiegami rozgrzewającymi, elektroterapią i kinezyterapią pod nadzorem lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej przez minimum 2 tygodnie. O ile takie leczenie nie przynosi poprawy, rozważa się leczenie operacyjne w ramach konsultacji neurochirurgicznej.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29