Wynik badania EEG głowy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Wynik badania EEG głowy

Panie dr,
choruję na padaczkę pourazową. Przedstawiam Panu wyniki badań EEG.

Badanie z dnia 11.02.2010 roku

Wybitnie patologiczny czynność podstawowa zmocniona 8-9 c/sek przerywaną napadową czynnością fal theta 4-6c/sek-delta 2,5-3c/sek, iglica fala wolna-w odprowadzeniach skroniowo-ciemniowo potelicznnych. zapis potwierdza stała gotowość drawkową-bez poprawy w stosunku do badania poprzedniego.

Badanie z dnia 24.12.2009 r.

W czasie zapisu spoczynkowego na czynność podstawową składają się symetryczne, synchroniczne,średnionapięciowe fale alfa 9-10 c/sek reakcja zatrzymana obecna. W odprowadzeniach skroniowo-potylicznych liczne grupy fal hetta 6 c/sek oraz fal ostrych. W czasie HV-kilkakrotne uogólnienie wyładowania zespołów iglica - fala wolna. Fotostymulacja bez istotnego wpływu na czynność bioelektryczną. zapis patologiczny zmiany uogólnione z przewagą ok. skroniowo-potylicznej. Cechy pogotowia drgawkowego.

Badanie z dnia 06.05.2010 r.

zapis EEG wybitnie patologiczny w stanie pogorszenia w stosunku do badania z dnia 24.12.09 r czynność podstawowa zaburzona napadowa czynnością fal theta g-7/c sek zwolniono-przerywana napadową czynnością fal thatu 4-6 c/sek, delta 2-3 c /sek nadto napadowa czynność iglica fala wolna zwłaszcza w odprowadzeniach skroniowo-ciemowo-potolicznym zapis zmiany ciężkiego stopnia z progresją napadowa czynnosc fal theta i delta iglica fala wolna potwierdza padaczkę i gotowość drgawkową.

Mam pytanie, czy wynik z dnia 06.05.2010 roku jest w stosunku do wcześniejszych badań jest gorszy? jeśli tak to proszę o wyjaśnienie czym się różni od wyniku z dnia 11.02.09 oraz 24.12.09 roku.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Mariuszu,

W tym wypadku progresję zaburzeń ( pogorszenie zapisu ) może ocenić elektroencefalografista w oparciu o porównanie zapisów poszczególnych wyników EEG i zestawiając jakościowe i ilościowe nasilenie udziału poszczególnych fal w ocenie wizualnej, co nie jest możliwe do oddania w formie opisu tekstowego samych zapisów krzywych. Zmiany opisane w badaniach są podobnego typu, zmieniła się zapewne głównie ich liczebność. Opisany stan EEG wymaga zestawienia ze stanem klinicznym i w przypadku występowania kilku napadów rocznie skłania do intensyfikacji leczenia padaczki pod nadzorem neurologa.


Pozdrawiam serdecznie,


Dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21