Wynik badania MRI - proszę o interpretację - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Wynik badania MRI - proszę o interpretację

Pytanie dotyczy: MRI, interpretacja


Witam, mam 34 i odebrałam właśnie wynik badania. Bardzo proszę o interpretację.
Badanie MRI mózgowia w sekwencji SE,FSE w obrazach T1,T2 zależnych w trzech płaszczyznach przed i po podaniu kontrastu.
Badanie uwidoczniło liczne (około 15-17) ogniska hiperintensywne w obrazach T2 i Flair zależnych, zlokalizowane w istocie białej przykomorowej i okołokomorowej oraz podkorowo. Wielkość ognisk do 6mm. Obraz zmian niejednoznaczny, wymaga różnicowania między zmianami naczyniopochodnymi a procesem demienilizacyjnym. Ciało modzelowate bez zmian ogniskowych. Struktury tylnego dołu czaszki bez zmian. Nie wykazano cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego.
Badanie było zlecone przez neurologa, do którego trafiłam po kilkuletnich bólach głowy. Czasami ból nie ustępował przez 2-3 dni, w jego trakcie zauważyłam nieostrość widzenia. Oprócz tego w zasadzie jestem okazem zdrowia, a przynajmniej tak mi się wydaje:)

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Beato,

Uzyskany wynik MR głowy jest jedynie uzupełnieniem danych dotyczących Pani stanu zdrowia, które mogą być znane w oparciu o specjalistyczne badanie wykonywane przez neurologa. Biorąc pod uwagę podawane przez Panią wcześniejsze dolegliwości należy zaznaczyć, że w przypadku istnienia u Pani czynników ryzyka chorób naczyniowych, jak : stosowanie antykoncepcji, palenie papierosów, otyłość, nadciśnienie tętnicze najbardziej prawdopodobną przyczyną obrazu MR głowy są mikroudary będące powikłaniem migreny. Inne mniej prawdopodobne przyczyny uzyskanego wyniku badania MR głowy to neuroborelioza, bądź SM. Podejrzenia te wymagają weryfikacji przez neurologa, który po zbadaniu Pani może zalecić inne jeszcze badania dodatkowe. Pani dobre samopoczucie stanowi najlepszy prognostyk co do braku istnienia obecnie u Pani czynnej ostrej choroby, a wykazane w MR zmiany dotyczą jedynie przeszłych wydarzeń chorobowych. Aktualnie wykazany stan w MR głowy nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i nie wymaga pilnej interwencji.


Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24