Wynik badania rezenoansem kregosłupa szyjnego z kontrastem - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Wynik badania rezenoansem kregosłupa szyjnego z kontrastem

Pytanie dotyczy: rezonans, kręgosłup szyjny


od lutego br narzekam na ból prawej reki,który pierwotnie umiejscowił się powyżej nadgarstka od strony wewnętrznej, dłoń mi puchła i bolała- a ból promieniował aż do ramienia.Ortopeda stwierdził zapalenie pochewki i wiązadeł-zalecił rehabilitację jonoforezę i krioterapie- po zakończonych zabiegach w kwietniu ból rozszedł się w okolice nadgarstka, kciuka i palca wskazującego,ręka nie zawsze ale puchnie nie mogę ścisnąć jej w pięść sprawia mi również kłopot pisanie ręczne i klikanie myszką,ból towarzyszy mi w dzień i w nocy,obecnie mam wrażenie jakby mnie bolała każda kostka w ręku a kciuk najbardziej.dziś odebrałam rezonans odcinka szyjnego ale nic z tego nie rozumiem a do lekarza rehabilitanta mam wizyte za miesiąc.
wynik rezonansu :spłycenie lordozy szyjnej.Osteofity tylnokrawędziowe w odcinku C4-C7 z towarzyszącym pogrubieniem wiązadła podłużnego tylnego zwężają się światło kanału do 10mm w wym.AP oraz światło otworów bocznych,zwłaszcza na poziomie C5/6 z przewagą po stronie prawej.Obniżenie i i dehydratacja krążków międzykregowych na poziomie C5/6 i C6/7 z ich okręznymi wypuklinami i obustronnym ograniczeniem otworów bocznych.Na poziomie C 3/4 i C4/5 niewielkie centralne uwypuklenie krążków międzykregowych,bez stenozy kanału kregowego i otworów bocznych.Otwory boczne C7/Th1 wolne,nerwy rdzeniowe C8 niegrubałe o jednorodnym sygnale.nie stwierdzono obecnosci p.j.m cech stenozy swiatła kanału kregowego ani otworów bocznych w pozostałym odcinku.rdzen kregowy bez zmian ogniskowych.nie uwidoczniono patologicznego wzmocnienia kontrastowego w badanym odcinku kregosłupa.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Urszulo,

Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykazało istnienie jego nabytej wady postawy w postaci niedostatecznego ustawienia odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznym jego wygięciu łukiem do przodu. Rozwinęły się zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa pod postacią jego wielopoziomowej dyskopatii i narośli kostno-więzadłowych powodujące odcinkowe zwężenie kanału kręgowego i kanałów korzeni szyjnych kręgosłupa. Zmiany te mogą powodować ucisk na rdzeń kręgowy i korzenie nerwów unerwiających bolącą Panią rękę. Na pograniczu szyjno-piersiowym wygląd kręgosłupa jest prawidłowy.
Przed oczekiwaną konsultacją u lekarza rehabilitanta celowa jest konsultacja u neurochirurga w sprawie bardziej radykalnego sposobu Pani leczenia.

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27