Wynik EEG - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Wynik EEG

Witam
Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku EEG.Skierowanie na badanie dostałam ze względu na zasłabnięcia,zawroty głowy, częste bóle głowy, omdlenia i wyraźne uczucie zwiększonego ciśnienia w głowie.Tym wszystkim objawom towarzyszy skaczące ciśnienie tętnicze.Problemy takie zaczęły się ok. rok temu,wcześniej były tylko bóle głowy.
Wynik badanie:
Czynność podstawowa zróżnicowana przestrzennie.
W okol. ciemieniowo-potylicznych składa się z rytmu alfa 10.3-11 Hz o amplitudzie do 55uV, w okol. przednich z rytmu beta.
R.z.zachowana.
Na tym tle rejestruje się fale theta 5-6,5 Hz a wyższej od tła amplitudzie, oraz fale alfa o zaostrzonym rysunku głównie w okol. skroniowo-potylicznych.
Fs i Hv nie aktywują zapisu.
Orzeczenie:
Zapis o zmianach pod postacią fal theta i fal alfa o zaostrzonym rysunku występujących w sposób rozsianych.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P . Izabelo,

Intencją lekarza kierującego Panią do badania EEG było zapewne wykluczenie u Pani padaczki. Uzyskany wynik nie potwierdza padaczki, jednak nie jest prawidłowy i celowe wydaje się być dalsze poszukiwanie przyczyn drobnych nieprawidłowości zaobserwowanych w Pani zapisie z badania. Dlatego warto by wykonać 24-godzinne badanie Holter EEG. Nieco mniej wartościowe, ale też przydatne byłyby wnioski z powtórzonego u Pani badania EEG wykonanego bezpośrednio po nieprzespanej nocy. Istotna nieprawidłowość w Pani EEG to obecność fal theta, których podczas czuwania być nie powinno. W aktualnej sytuacji jeszcze zbyt trudno byłoby sformułować właściwe wnioski lecznicze przy Pani dolegliwościach.


Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-05 09:18