Wyniki badania mr głowy powiekszona przysadka - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Wtorek, 31 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Marceliny
Porady Eksperta

Wyniki badania mr głowy powiekszona przysadka

Witam, zdecydowałam sie na badanie rezonansu głowy po uporczliwych bolach glowy dodatkowo po wypadku samochodowym (uderzenie samochodem osobowym w przepust betonowy w grudniu-brak obrazen glowy tylko skrecenie miesni szynycH)zrobilam badanie zeby sprawdzic czy wszystko jest w porzadku, bole glowy wystepowaly tez wczesniej...Prosze o analize rezonansu wnik badnia wszystko w normie ale zwraca moja uwage w opisie duza przysadka mozgowa mierzy ok. 17 mm na 10 mm w plaszczynie poprzecznej i przemieszczenie szypuly przysadki w prawo. Co to oznacza?czy potrzebne sa dodatkowe badania?

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Anno,

Deformacja przysadki mózgowej jaką wykazano na podstawie badania MR głowy, przy współistniejących od ponad 3 miesięcy bólach głowy, wymaga pilnego badania podmiotowego i fizykalnego przez specjalistę neurologa. Z pewnością potrzebna będzie i diagnostyka dodatkowa w oparciu o celowane badanie MR wybiórczo samej przysadki mózgowej oraz o panel badań laboratoryjnych hormonów z krwi wydzielanych przez przysadkę, np. prolaktyny. O ile istnieją jakiekolwiek przypuszczenia możliwości zaburzeń ze strony wzroku, to warto przeprowadzić także komputerową ocenę perimetryczną pola widzenia u okulisty.
W porę wykazana, w oparciu o podjęte kroki diagnostyczne, przyczyna nieprawidłowości przysadki stwarza dobre podstawy do całkowitego usunięcia powodu tej choroby bez powikłań.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-31 09:29