Wysokie ciśnienie - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Wysokie ciśnienie

Pytanie dotyczy: podwyższone ciśnienie


moj maz ma 42 lata od 2 tygodni skarzy sie okresowo na bol glowy ostatnio zmierzylam mu cisnienie, mial 140/100 zaniepokoilam sie tym i w zwiazku z tym mam pytanie jakie badania musial by wykonac cholesterol i trojglicerydy sa w normie i do jakiego specjalisty powinnismy sie udac, czy powinien brac jakies leki znajomi zaproponowali polokard ale czy to bezpieczne

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Pani Renato,
ciśnienie 140/100 mm Hg u człowieka 40-letniego to jeszcze nie powód do wielkiego niepokoju. Większość bólów głowy wbrew obiegowym opiniom nawet niektórych lekarzy, nie ma większego związku z nadciśnieniem. W ostatnim czasie wiele osób zdrowych także odczuwa wielogodzinne bóle głowy mimo, że są zdrowi. Najprawdopodobniej jest to związane z wyjątkowo dużą aktywnością słoneczną i jest reakcją fizjologiczną naszego organizmu na zaburzenia elektromagnetyczne.
Ważnym jest także o jakiej porze dnia i w jakich warunkach mierzymy ciśnienie oraz w jakim w tym czasie jesteśmy stanie psychicznym. Proszę unikać mierzenia ciśnienia kiedy się śpieszymy, czy jesteśmy poddenerwowani. Najlepiej jest mierzyć je rano w pozycji siedzącej po 5-10 minutowym stanie relaksu.
Proszę aby Pani Mąż przez parę mierzył ciśnienie w podobnych warunkach. Gdyby nadal utrzymywało się w opisywanych przez Panią granicach, najpierw proszę spróbować podawać Mężowi zwykłą herbatkę na nadciśnienie (są takie nie tylko w aptekach ale nawet w wielu sklepach spożywczych). Jeśli mimo to i mimo mierzenia w stanie relaksu nadal będą zwyżki ciśnienia proponuję w pierwszej kolejności odwiedzić lekarza rodzinnego, a w międzyczasie nie stresować się nadciśnieniem Męża. Ostatnio choćby z powodu zjawisk związanych z kryzysem często chodzimy przewlekle, psychicznie podminowani, a w takim stanie podwyższenie ciśnienia a często także i tętna jest reakcjąa fizjologiczną.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24