Wysuszone plamy na twarzy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 4 grudnia 2022, Imieniny: Barbary, Piotra
Porady Eksperta

Wysuszone plamy na twarzy

Witam!Mam 38 lat.Od jakiegoś czasu skóra twarzy zaczęła mi się bardzo wysuszać.Zwykle nie myje cery wodą tylko od wielu lat mleczkami itp.Stosuje raczej kosmetyki do skóry wrażliwej ponieważ często zdarzało mi się pieczenie skóry po zastosowaniu jakiegoś kosmetyku.Regularnie stosuje pilingi i maseczki nawilżające, a skóra nadal nie wygląda dobrze.Po za tym pojawiają się przebarwienia które nie znikają jak również ślady po wypryskach.Już sama nie wiem jak pielęgnować cerę by jej nie zaszkodzić dodatkowo.Zauważyłam,że stosując środki przeciwzmarszczkowe objawy się nasilają.Proszę o wskazówki co zrobić z cerą w moim wieku.Opiekuję się ciężko chorą córką od wielu lat i stres pewnie nie jest tu bez znaczenia,a nawet zauważyłam,że w sytuacjach naprawdę ciężkich dla mnie pojawiają mi się ropne wypryski nie tylko na twarzy ale i dłoniach, plecach i są bolesne.Sytuacja była nieco lepsza podczas kuracji hormonalnej Diane-35,ale musiałam z niej zezygnować po paru latach stosowania i jestem w punkcie wyjścia...

Odpowiedź Eksperta:

Lek. med. Barbara Czernicka-Kupras

Dermatolog

Widzę u Pani dwa problemy: przesuszenie skóry oraz umiarkowany trądzik. Przesuszenie jest prawdopodobnie wynikiem nietolerancji kosmetyków.

Proponuję odstawić mleczko, pilingi i maseczki. Do pielęgnacji twarzy można spróbować używać dermokosmetyków, które są w każdej aptece. Zamiast mleczka- płyn micelarny. Po oczyszczeniu twarzy, spłukać ją przegotowaną wodą. Rano przemyć twarz tylko zimną wodą Proszę sobie kupić w aptece krem nawilżający dla cery wrażliwej, skłonnej do alergii i uzywać go dwa razy dziennie.

Pozdrawiam
lek. Barbara Czernicka-Kupras

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-12-03 13:38