Zaburzenia widzenia - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 28 września 2022, Imieniny: Marka, Wacława
Porady Eksperta

Zaburzenia widzenia

Witam serdzecznie.
Pisze w sprawie zaburzen widzenia które zacząłem zauważać około 6 miesięcy temu. Zaburzenia polegaja na zwielokrotnionym widzeniu/ smugami jasnych/swiecacych przedmiotów przy poruszeniu glowa lub oczyma, poliopa, i drganiu obrazu. Nie rozpoczynam diagnozy od szukania odpowiedzi w internecie bo byłem już u kilku okulistów i neurologa natomiast okulisci wysyłają mnie do neurologa a neurolog do okulisty. Natomiast ja po wyniku badan i po uslyszeniu zdania okulisty u ktorego bylem w zeszlym tygodniu, jestem przekoanny ze sprawa bedzie dotyczyc jednak neurologgi ew. naczyniówki. Jezeli chodzi o badania jakie miałem wykonane i leczeni jakie podjęto to teraz je opisze:
OKULISTYCZNE:
badanie dna oka, plamki żółtej, usg oka, pole widzenia - mam pewne obiążenia okulistyczne, tj niewielka zacma i odklejanie sie ciala szklistego oraz męty, natomiast to nie moze powodowac takich objawów jak zgodnie twierdza okluisci - a bylo ich juz 5... Jedyne co to okuliststa w zeszlym tygodniu dostrzegl pogorszenie dna oka oraz pewne zmiany w obrebie soczeki ktore wskazywalybny na niedokrwienie oka, a objawy moje tlumaczy niedotlenieniem mozgu i zaleca na powrot wizyte u neurologa.
NEUROLOGICZNE:
rezonans - wszystko ok
eeg- wszystko ok
przeplywy tetnic szyjnych i mozgowych - przyspieszone i turbuletne

Miewam rowniez problemy z nerkami ale to nie wydaje sie miec znaczenia

Diagnoza neurologa brzmiała -nerwica, przyjmowałem cavinton, zomiren, escitalopram przez miesiac natomiast nie bylo zadnej poprawy, lekarz zalecil ponowna wizyte okulistyczna i jak opisalem wyzej oklulista z powrotem kieruje mnie do neurologa. Teraz zazywam juz tylko cavinton 2 razy dziennie i czekam na termin u neurologa.

Jestem podlamany, odbijam sie jak ping pong pomiedzy lekarzami, wiekszosc wizyt i badan zalatwiam prywatnie, a od meisiaca moj stan sie pogarsza wlasciwie z dnia na dzien tzn jezeli kiedys widzialem np cos potrojnie to teraz widze tego znacznie wiecej, niektore swiatla nie powodowaly u mnie wystepowania smug a teraz wlasciwie kazde, zeby bylo latwiej dodam przykladowe zdjecie jak moje objawy mniej wiecej wygladaja.

Bardzo prosze doktora o pomoc, jakąś wskazówke bo naprawde nie wiem juz co robic i do kogo sie właściwie udać.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Mbytom,

Doświadczane przez Pana złudzenia wzrokowe są prawdopodobnie odbiciem choroby ogólnoustrojowej obejmującej nerki, naczynia krwionośne i narząd wzroku. Niekiedy takie współistnienie zaburzeń spotyka się w cukrzycy, którą należałoby wykluczyć obok innych, rzadszych schorzeń internistycznych ( np. choroby Behceta, Bournevillea, sarkoidozy ). Wskazany jest nadzór i diagnostyka pod nadzorem specjalisty chorób wewnętrznych, gdyż znamiona tej choroby wykraczają poza zakres okulistyki i neurologii.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

medycyna pracy on line

Jak ważne są badania medycyny pracy warszawa...

Kami_77777 | 2022-09-27 22:17

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-09-27 09:12