Zaniki pamięci - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Zaniki pamięci

Pytanie dotyczy: guz szyi, alkohol


dzień dobry, mam problem z tatą- on lubi sobie czasem wypić dużo alkoholu a ostatnio pił cały tydzień, codziennie. W poniedziałek, gdy był już trzeżwy miał iść do pracy o 13 a wyszedł z domu godzinę wcześniej, zapomniał kanapek, które sobie wziął. Wcześniej, gdy rozmawiałam z nim był jakiś dziwny, jakby nic do niego nie docierało. Do pracy nie doszedł, wrócił wieczorem sam nie wiedząc, gdzie był.Dodam, że nie był pijany. Po tym zajściu ma trochę zmieniony głos. Dziś sytuacja się powtórzyła- ok. 5.30 ubrał się, a gdy siostra spytała dokąd idzie odpowiedział, że nie wie. Tata ma 50 lat. Od kilku lat ma też guza w tylnej części szyi, ale nie chce go zbadać. Kilka miesięcy temu miał chwilowy problem z wymową tzn. mówił coś do mnie a ja go nie mogłam zrozumieć (mówił bardzo nieskładnie), po chwili nie mógł wymówić słowa, trwało to kilka minut. Proszę o poradę, bo nie wiem czy przyczyną jest guz czy alkohol.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Jowito,
Ojciec wymaga pilnego badania głowy rezonansem magnetycznym, aby wykluczyć, czy guz szyi nie penetruje do czaszki. Warto badanie rozszerzyć jednocześnie o MR szyi.

Niewątpliwy problem alkoholowy nie wyklucza organicznych zmian mózgu na tle tego uzależnienia. Należy zatem zadziałać dwukierunkowo: po badaniach MR zgłosić się z ich wynikami do neurologa wraz z ojcem celem konsultacji zmian strukturalnych; po drugie – należałoby skontaktować się z ośrodkiem leczenia uzależnień (poradnictwo psychiatryczne ) celem pilnego podjęcia leczenia tego groźnego dla życia nałogu.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n. med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21