Zapadanie się dolnej wargi - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 6 lutego 2023, Imieniny: Doroty, Bohdana
Porady Eksperta

Zapadanie się dolnej wargi

Pytanie dotyczy: nerw twarzowy, padaczka poudarowa, krzepliwośc krwi


Witam.
Od dawna niepokoi mnie dziwne zdarzenie otóż pewnego stając przed lustrem doznałam szoku ponieważ na ok.10-15 s. połowa dolnej warki zapadła się. Wyglądało to przerażająco.
Nie pomogło masowanie i dopiero po jakimś czasie objaw ustąpił. Przyznam, że takie zdarzenie miało miejsce już jakiś czas temu. Od tamtej pory dozna łam już objawów przejściowego niedokrwienia mózgu. Czy niepokojące mnie zdarzenie ma jakiś związek z TIA które dozałam. Czy o takim zdarzeniu w wywiadzie w neurologiem powinnam powiedzieć czy nie ma to znaczenia?

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz. P. Anno,

Zaobserwowany przez Panią objaw zapadania się części dolnej wargi świadczy o zaburzeniu ośrodków mózgowia sterujących pracą nerwu twarzowego.
Jest to objaw właśnie, np. TIA, które utrzymuje się 1 dobę lub krócej, nawet tak jak u Pani. Warto wykonać badanie MR głowy w trybie dyfuzyjnym lub perfuzyjnym, aby przekonać się, czy mały obszar Pani mózgowia nie jest stale upośledzony pod względem ukrwienia. Na pewno warto tę Pani samoobserwację omówić z neurologiem ze względu na prewencję rozwoju możliwej, przy braku odpowiedniego leczenia, padaczki poudarowej. Obecnie nic Pani szczególnie nie zagraża, o ile stosuje Pani lek obniżający krzepliwość krwi.


Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-05 09:18