Zapalenie mięśni ? Osłabie mięśni, zwiotczenie mięśni, utrata osłony organizmu, bóle w pachwinie - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 1 lutego 2023, Imieniny: Brygidy, Ignacego
Porady Eksperta

Zapalenie mięśni ? Osłabie mięśni, zwiotczenie mięśni, utrata osłony organizmu, bóle w pachwinie

Pytanie dotyczy: oczopląs, zapalenie mięśni, niedoczynność tarczycy


Witam Pana Doktora

Poniżej przedstawiam dość trudną sytuację zdrowotną mojej mamy, która męczy się z chorobą od ponad pół roku i nie widać postępów w poprawie zdrowia.
Mama cierpi na osłabienie mięśni (trudności z podniesieniem dwulitrowej butelki), zwiotczenie mięśni (objawiające się bardzo dogłębnym zwiotczeniem, mięśnie wiszą w szczególności na rękach, nogach i są jak galaretka), odznacza się skóra na dłoni podczas trzymania jakiegoś przedmiotu (dotyczy też stóp), cierpi też na brak osłony, objawia się tym że podczas słonecznego dnia gdy słońce lekko przyświeci skórę, odczuwa pieczenie, a gdy temperatura spadnie nawet do 22 stopni zakłada szalik, sweter a nawet dwie pary skarpet. Z każdym dniem czuje się coraz słabsza, a podróż do lekarza czy szpitala też jest dla niej wyzwaniem.
Posiada wiele badań z zakresu immunologii, neurologii, reumatologii, nefrologii, rezonans głowy gdzie wyszły ogniska zapalne. Wszystkie badania są dobre, oprócz właśnie rezonansu, lateks RF wynik wątpliwy, w teście dwukalorycznym wg Fitzgeralda-Hallpike'a stwierdzono występowanie żywego i symetrycznego oczopląsu, podwyższone OB, oraz zdiagnozowano Helicobacter pylori (obecnie jest po antybiotykoterapi i występuje na języku zielona "narośl", oraz widoczne są płaskie krostki ok. 5mm).

Proszę o pomoc, naprawdę sami już nie wiemy co robić dalej, bardzo dużo odwiedzamy lekarzy, staje się to bardzo męczące. Bardzo prosimy o pomoc i wierzymy że tutaj ją znajdziemy, do zimy jest już naprawdę nie daleko i nie wiem co wtedy będzie z mamą ;(

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz. P. Damianie,

Stwierdzenie stanu zapalnego w głowie oraz oczopląsu jest rozpoznaniem zaburzenia neurologicznego. Opisywane u Pańskiej matki objawy wskazują ponadto, że może być u niej obecna niedoczynność tarczycy. Stan ten wymaga zbadania we krwi hormonów tarczycy ( TSH, fT3, fT4 ). Z wynikami tych badań i z chorą osobą należałoby zgłosić się do Izby Przyjęć szpitala, który w tym dniu pełni dyżur neurologiczny, gdyż celowa wydaje się być opieka szpitalna i leczenie w warunkach zamkniętych w takim stanie chorobowym.


Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Podyskuyuj o tym przypadku

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-01 07:31