Zapalenie więzadeł nerwowych - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 28 stycznia 2023, Imieniny: Walerego, Radomira
Porady Eksperta

Zapalenie więzadeł nerwowych

Pytanie dotyczy: bóle kręgosłupa, skolioza, kamica, rtg kręgosłupa, usg brzucha


Witam, mam 25 lat i od około 2002 roku cierpię na dolegliwość, którą jeden z lekarzy określił jako "zapalenie wiązadeł nerwowych". Ujawnia się ona w następujący sposób. Otóż, głownie w godzinach wieczornych do naprawdę późnych godzin nocnych pojawia się niesamowity ból w prawej dolnej części poniżej łopatki, który czasami promieniuje na klatkę piersiową. Ból jest ciągły i pulsujący. Pojawia się co drugi, trzeci dzień i trzyma mnie przez pięć, sześć godzin. Biorę Ketanol, Opokan, witaminę B, która podobno łagodzi te objawy. Ponadto używam maści końskiej, która rozgrzewa i niby ma uśmierzać ból, ale marne są tego skutki. Jestem już tym bardzo zmęczony, bo praktycznie przez to nie mam normalnego życia. Czasami potrafi mnie złapać w najmniej odpowiednim momencie, np. w czasie pracy. Zazwyczaj jednak to noc jest jego "domeną". Jeśli mnie boli, i ból trzyma to kładę się przeciętnie kolo drugiej w nocy, bo dzięki nie mu nie mogę zasnąć, a w leżąc w łóżku mam wrażenie, że boli jeszcze gorzej. Naprawdę bardzo prosiłbym o jakąkolwiek pomoc, jakieś skuteczne, uśmierzające ból leki gdyż w takim stanie nie da się praktycznie egzystować.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Wojciechu,

W anatomii nie istnieje struktura określana mianem więzadeł nerwowych, dlatego na pewno nie cierpi Pan na zapalenie więzadeł nerwowych.
Pańskie dolegliwości bólowe wymagają diagnostyki. Konieczne wydaje się być wykonanie RTG odcinka piersiowego kręgosłupa, aby sprawdzić, czy nie ma tam np. skoliozy oraz USG brzucha z wykluczeniem m.in. kamicy pęcherzyka żółciowego. Z wynikami należy zgłosić się do lekarza rodzinnego ewentualnie internisty lub neurologa celem przeprowadzenia szczegółowego badania podmiotowego i przedmiotowego, od czego zresztą warto zawsze zacząć przy każdych dolegliwościach. Środki, które Pan obecnie stosuje na pewno nie leczą Pańskiej, nie rozpoznanej dotąd choroby i działają jedynie objawowo, mało skutecznie.


Pozdrawiam serdecznie,


dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog


www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-27 06:24