Zawroty głowy, bóle brzucha, omamy słuchowe - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 1 lutego 2023, Imieniny: Brygidy, Ignacego
Porady Eksperta

Zawroty głowy, bóle brzucha, omamy słuchowe

Dzień dobry
Moja szesnastoletnia córka już drugi rok leczy się u kilku specjalistów. Zaczęło się od silnych bólów z tyłu głowy, zawrotów głowy, bólów brzucha i anemii. Z temperaturą 38 stopni trafiła do szpitala. Tam wykluczono pasożyty, zrobiono tomografię głowy (zmian neurologicznych brak) i wypisano nas ze skierowaniem do poradni hematologicznej, endoktrynologicznej, gastrologicznej, laryngologicznej z zaleceniem, że jeśli ci specjaliści nie pomogą należy znów wrócić do neurologa.
Endoktrynolog nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Hematolog doprowadził wyniki krwi do normy. Córka jedynie przez tydzień w miesiącu na brać żelazo podczas miesiączki. Laryngolog stwierdził przerost małżowin nosowych co może powodować niedotlenienie podczas snu i zawroty głowy. Córka miała wykonany zabieg zmniejszenia tych małżowin. Po zabiegu kontrolę małżowin, słuchu, pracy błędnika- wszystko jest prawidłowe. Gastrolog powtórzył badania na pasożyty, zrobił badanie na celiaklię stwierdził że przyczyna zawrotów głowy jest raczej neurologiczna. Wróciliśmy do neurologa. Zalecił rezonans magnetyczny na którym nie było nieprawidłowości, badanie EEG które wykazało małą nadwrażliwość nerwów bez innych nieprawidłowości. Pani doktor zaleciła leki uspokajające przed snem by córka lepiej spała by zmniejszyć zawroty głowy Lokomotiv, Atarax, Paritol ćwiczenia przed snem by rozładować stres. Po poprawieniu wyników z krwi zawroty głowy były rzadsze ale nie ustąpiły. Bardzo często podczas zawrotów głowy córka miała opuchniętą twarz. Doszły dodatkowe objawy. Wieczorem przed zaśnięciem i czasem w nocy gdy córka się obudzi słyszy kroki po pokoju mimo że wie że nikogo nie ma. Doktor neurolog zaleciła powtórne badanie EEG - nie wyszły nieprawidłowości. Więc wysłała nas do psychiatry. Lekarz psychiatra stwierdził, że choroba psychiczna nie powinna dawać aż takich objawów. Zalecił leki uspokajające na noc przed spaniem hydroxyxinum, w razie wzmożonego niepokoju relanium i codziennie rano seronil ponieważ niewątpliwie córka ma początki depresji. Jednak uważa że należy ponownie zbadać córkę u innego neurologa ze względu na silne bóle głowy, zawroty głowy ( wtedy puchnie twarz), bóle brzucha i nienaturalne wzdęcia (czasami brzuch puchnie jak balon). Objawy te nie występują ostatnio rzadko a coraz częstsze są objawy słuchowe- chodzenia po pokoju.
Jestem w rozpaczy nie wiem jak mam pomóc mojemu dziecku. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Rodzic,

Niewątpliwie córka wymaga poddania się badaniu neurologicznemu. Szereg opisywanych u niej dolegliwości ma tło neurologiczne, jednak może się
okazać, że przyczyny zaburzeń pierwotnie wiążą się z chorobą wewnętrzną i z uwarunkowaniami psychologicznymi. Neurolog jest w stanie zdiagnozować chorobę córki, jednak musi on mieć możliwość osobistego jej zbadania.


Pozdrawiam serdeczne,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjaista neurolog

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-01 07:31