Zawroty głowy, osłabienie czy to od kręgosłupa?? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Poniedziałek, 6 lutego 2023, Imieniny: Doroty, Bohdana
Porady Eksperta

Zawroty głowy, osłabienie czy to od kręgosłupa??

Witam. Chciałem zapytać czy to możliwe że straszne osłabienie i zawroty głowy to wynik dyskopatii kręgów C5 C7? Od ponad 3 tygodni mam następujące objawy- najpierw były silne zawroty głowy na które lekarz pierwszego kontaktu zapisał tabletki m.in cavinton. Zawroty minęły jednak na ich miejsce przyszło straszne osłabienie które mam do dzisiaj. W między czasie zrobiłem wyniki rtg głowy ( wynik zwapnienie szyszynki) oraz rtg kręgów szyjnych ( dyskopatia C5 - c7 i czesciowy wyprost lordozy). W zwiażku z poważnym osłabieniem pojechałem do szpitala gdzie po konsultacji neurologicznej usłyszalem ze to złe samopoczucie spowodowane jest własnie kręgosłupem - powinienem nadal brać zapisane tabletki oraz udać się do neurologa. Czy jest to możliwe aby takie osłabienie było wynikiem zmian w kręgosłupie?? Czy powinienem zrobić inne badania?? jestem na zwolonieniu lekarskim ktoe się kończy - powinienem iśc do pracy ale boję się ze tam padne - proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz. P. Adamie,

Zarówno zawroty głowy, jak i uogólnine osłabienie mogą wystapić przy dyskopatii kręgosłupa szyjnego ze spłaszczeniem jego lordozy, gdy zmiany te powodują upośledzenie przepływu krwi w tętnicach kręgowych, które przebiegają przez kręgosłup szyjny. Potwierdzającym badaniem byłoby w tym przypadku USG tętnic szyi metodą Dopplera.
Osłabienie może powodować wiele różnych chorób, także spoza kregosłupa szyjnego i aby ustalić przyczynę osłabienia należy poddać się badaniu podmiotowemu i fizykalnemu przez neurologa, który może wykluczyć inne choroby powodujące osłabienie.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-05 09:18