Zawroty głowy, parestezje, zaniki mięśniowe - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Niedziela, 5 lutego 2023, Imieniny: Agaty, Adelajdy
Porady Eksperta

Zawroty głowy, parestezje, zaniki mięśniowe

Pytanie dotyczy: zawroty głowy, parestezje, zaniki mięśniowe


Dzień dobry. Chciałbym się zapytać czy mając takie objawy jak podaje poniżej powinienem czekać na angiografie z użyciem RM kilka miesięcy w kolejce czy powinienem się zgłosić do szpitala. Byłem już u neurologa nie zdążyłem wymienić wszystkich objawów i dostałem skierowanie na angiografie z kontrastem z urzyciem MR

Objawy wyglądają tak:
-od kilkunasty miesięcy mam co jakiś czas (na początku raz na tydzień) takie uczucie jak bym miał zemdleć (trwa ok 1sek. ) ciężko to opisać, właściwie to jest jak zemdlenie tylko trwa na tyle krótko że nie zdąże się przewrócić, Teraz zdaża się częściej. Często w ciągu dnia od kilku tygodni kręci mi się w głowie, zwłaszcza przy nadepnięciu na lewą nogę czuje jakbym był na statku, mam wrażenie że to przechodzi też na prawą nogę powoli.
-wcześniej bolało mnie ucho, czułem jakbym miał zatkane, dziwne uczucie w oczach jakbym tam miał patyka, pogorszenie ostrości widzenia.
-drętwienie, i bóle w rękach nogach, jezyku, na brzuchu, bóle klatki piersiowej,bóle głowy, mdłości, zawroty głowy,
-osłabienie mięśni nóg rąk, szybka męczliwość mięśni, ubytki w mięśniach (od kilku lat czułem że lewa strona jest słabsza, ale od kilku tygodni to się nasila i teraz obejeło i prawą stronę )
-bywają momenty że czuję sie jakby powietrza mi brakowało
-pogorszenie pamięci, mówienia- w sensie składania zdań-
-szarpnięcia (takie pojedyncze drgawki co jakiś czas)
-w nocy także (od parunastu lat) co jakiś czas budzi mnie coś takiego jakby atak padaczkowy, próbuje się wtedy usilnie wybudzić i przechodzi, jak odrazu zasne to nawraca, jak chwile odczekam to zwykle już nie powraca.
i jeszcze pare objawów ale nie bede tu wzystkiego opisywał.
W każdym razie czuje że się nie polepsza a pogarsza. Miałem robione badania krwi, wyszły dobrze, trochę był podwyższony cholesterol, EKG też wyszło poprawnie. Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Tomaszu,

W Pańskiej chorobie korzystniej niż czekać kilka miesięcy na badanie angio-MR głowy , byłoby zostać przyjętym szybciej do oddziału neurologii i
przeprowadzić bardziej kompleksową diagnostykę, m.in. z wykonaniem również badania Holter EEG. Pańskie zaburzenia wskazują na istnienie możliwości opanowania jeszcze objawów na obecnym etapie i nawet pełnego wyleczenia choroby.


Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27