Zawroty głowy, parestezje, zaniki mięśniowe - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 28 września 2022, Imieniny: Marka, Wacława
Porady Eksperta

Zawroty głowy, parestezje, zaniki mięśniowe

Pytanie dotyczy: zawroty głowy, parestezje, zaniki mięśniowe


Dzień dobry. Chciałbym się zapytać czy mając takie objawy jak podaje poniżej powinienem czekać na angiografie z użyciem RM kilka miesięcy w kolejce czy powinienem się zgłosić do szpitala. Byłem już u neurologa nie zdążyłem wymienić wszystkich objawów i dostałem skierowanie na angiografie z kontrastem z urzyciem MR

Objawy wyglądają tak:
-od kilkunasty miesięcy mam co jakiś czas (na początku raz na tydzień) takie uczucie jak bym miał zemdleć (trwa ok 1sek. ) ciężko to opisać, właściwie to jest jak zemdlenie tylko trwa na tyle krótko że nie zdąże się przewrócić, Teraz zdaża się częściej. Często w ciągu dnia od kilku tygodni kręci mi się w głowie, zwłaszcza przy nadepnięciu na lewą nogę czuje jakbym był na statku, mam wrażenie że to przechodzi też na prawą nogę powoli.
-wcześniej bolało mnie ucho, czułem jakbym miał zatkane, dziwne uczucie w oczach jakbym tam miał patyka, pogorszenie ostrości widzenia.
-drętwienie, i bóle w rękach nogach, jezyku, na brzuchu, bóle klatki piersiowej,bóle głowy, mdłości, zawroty głowy,
-osłabienie mięśni nóg rąk, szybka męczliwość mięśni, ubytki w mięśniach (od kilku lat czułem że lewa strona jest słabsza, ale od kilku tygodni to się nasila i teraz obejeło i prawą stronę )
-bywają momenty że czuję sie jakby powietrza mi brakowało
-pogorszenie pamięci, mówienia- w sensie składania zdań-
-szarpnięcia (takie pojedyncze drgawki co jakiś czas)
-w nocy także (od parunastu lat) co jakiś czas budzi mnie coś takiego jakby atak padaczkowy, próbuje się wtedy usilnie wybudzić i przechodzi, jak odrazu zasne to nawraca, jak chwile odczekam to zwykle już nie powraca.
i jeszcze pare objawów ale nie bede tu wzystkiego opisywał.
W każdym razie czuje że się nie polepsza a pogarsza. Miałem robione badania krwi, wyszły dobrze, trochę był podwyższony cholesterol, EKG też wyszło poprawnie. Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Tomaszu,

W Pańskiej chorobie korzystniej niż czekać kilka miesięcy na badanie angio-MR głowy , byłoby zostać przyjętym szybciej do oddziału neurologii i
przeprowadzić bardziej kompleksową diagnostykę, m.in. z wykonaniem również badania Holter EEG. Pańskie zaburzenia wskazują na istnienie możliwości opanowania jeszcze objawów na obecnym etapie i nawet pełnego wyleczenia choroby.


Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

medycyna pracy on line

Jak ważne są badania medycyny pracy warszawa...

Kami_77777 | 2022-09-27 22:17

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-09-27 09:12