Zawroty głowy przyczyna ? - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Zawroty głowy przyczyna ?

Pytanie dotyczy: zawroty, przyczyna


Witam Serdecznie
Moja mama 54 lata.. niedawno operowana baypassy serca... ma również cukrzyce od dziecka.. jest po zawałach trzech i trzech udarach. Po operacji serca która byla w maju moja mama przeszła lekki udar mózgu. Od kilku paru tygodni skarży sie na codziennie zawroty głowy.Była na oddziale neurologicznym ale nie stwierdzili lekarze że to przez udar który przebyla.Zrobila także badanie przepływowe żył u kardiologa i wyszły wporzadku.. Laryngologicznie także jest dobrze... natomast.. mama wykonała badanie TK kregosłupa szyjnego i wyszło ono nastepujaco :
Zniesiona lordoza odcinka szyjengo kregosłupa z wyprostnym jego ustawieniem.
Wysokość krążków m/zachowane.
Na poziomie C5/C6 widoczne dyskretne uwypuklenie zarysów krążka m/k o cechach "bulging-disc", wpuklające sie na głeb.-2mm z niewielkim modelowaniem worka oponowego.
Na poziomie C4/C5 widoczna niewielka pośrodkowo -lewoboczna protruzja krążka m/k wpuklajaca sie na głeb.- 3 mm z nieiwelkim uciskiem worka oponowego.
Na poziomie C2/C3 widoczna dyskretna spondylolisteza pierwszego stopnia w skali Meyerdinga z niewielkim ześlizgiem -2 mm.
Brak znamiennych cech stenozy wewnatrzkanałowej.

Czy z opisu badania wynika że zawroty głowy sa spowodowane przez kregosłup szyjny? ? Nadmienie ze kardiolog powiedział mamie ze to własnie badnaie i opis jest odpowiedzia na Jej zaburzenia równowagi a nerulog u którego była na konsultacji stiwerdzil że to nie ma nic wspólnego z zawrotami głowy.
Jak Pan Dr sadzi? ? Co powinna mama jeszcze zrobic jakie badanie wykonać? ?
Pozdrawiam i dziekuje

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Larysska,

Sadzę, że w przypadku matki przyczyną zawrotów głowy jest kręgozmyk C2/3 i skłania ten stan do podjęcia rehabilitacji ruchowej (masaże, gimnastyka). Powinno być przeprowadzone badanie ortopedyczne.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21