Zawroty i bóle głowy - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 28 września 2022, Imieniny: Marka, Wacława
Porady Eksperta

Zawroty i bóle głowy

Pytanie dotyczy: padaczka, schizofrenia, zawroty głowy, ból głowy


Witam na imię mam Mateusz.
Mam problem i mam nadzieje ze Pan Doktor mi choć trochę wyjaśni moje dolegliwości.

Zacznę od samego początku gdy się urodziłem stwierdzono u mnie padaczkę (poród przebiegał burzliwie i lekarz zdecydował się aby mnie tzn wycisnąć z łona Matki aby mnie ratować pech chciał ze ucisnął mi głowę i został uszkodzony mój mózg.Choroba przebiegała spokojnie nie miałem napadów raz w życiu w wieku 9 lat zesztywniał mi język, w wieku 14 lat Pan Dr Kordalski stwierdził ze moja choroba jest uśpiona. Zawsze byłem osobą gniewną, emocje mną kierowały.
Około dwóch lat temu stwierdzono u mnie schizofrenie paranoidalna, czynniki pozytywne (twórcze) w niej dominuje z czynnikami negatywnymi radzę sobie. Półtora roku temu zacząłem mieć zawroty głowy słyszę szum w uszach w czasie trwania zawrotu a także czuje ból jakby mi ktoś mózg ściskał, wzrok mi się wyostrza i mam płytki oddech a także mam przyspieszone bicie serca. Dosyć często czuje także mocny ból głowy min w tych miejscach najczęściej między płatem ciemieniowym i czołowym rzadziej płat skroniowy i potyliczny. Elektroencefalograf głowy wykazał jakieś zaburzenia w pracy mózgu (płat skroniowy) nie pamiętam co dokładnie, te badanie robiłem 2 lata temu. Proszę mi wybaczyć za tak długa wypowiedz a także proszę o odpowiedz co mi może dolegać. Z poważaniem Mateusz

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Mateuszu,

Wspomina Pan o kilku częstych chorobach układu nerwowego jak: Padaczka, Schizofrenia, Zawroty i Ból głowy.

Nieprawidłowości EEG często korelują dodatnio z padaczką i warto precyzyjnie określić rodzaj zaburzeń wykrytych w tym badaniu. O ile w dzieciństwie leczono Pana farmakologicznie z powodu padaczki, to warto wiedzieć, że dostępne wówczas leki przeciwdrgawkowe niekiedy mogą stanowić jedną z niepożądanych przyczyn zaburzeń psychotycznych - w tym o typie schizofrenii. Podobny antagonizm farmakoterapeutyczny przejawiał się w przeciwną stronę, o czym już na przełomie tego wieku donosili wybitni badacze Ośrodka Epileptologicznego z Warszawy. Mianowicie neuroleptyki używane do leczenia psychoz, w tym i schizofrenii, mogą powodować zaburzenia padaczkowe. Nie są to zjawiska powszechne, niemniej spotykane zwłaszcza u chorych leczonych dużymi dawkami leków, przez wiele lat i w złożonych kombinacjach.

Szereg innych przykrych doznań jakie Pana dotknęły wskazuje na celowość wykonania badania neuroobrazowego, np. rezonansu magnetycznego głowy. Badaniem tym można często określić pierwotną przyczynę padaczki, uwzględniając mechanizm w jaki u Pana ona powstała, wraz z wyjaśnieniem problemu bólów, zawrotów, szumów, zaburzeń widzenia, a nawet oddechu i akcji serca. Wynik badania EEG i MR należałoby przedstawić neurologowi zgłaszając sie do niego na konsultację.

Serdecznie pozdrawiam,
dr n.med. Sławomir Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl


Najnowsze wątki na forum

medycyna pracy on line

Jak ważne są badania medycyny pracy warszawa...

Kami_77777 | 2022-09-27 22:17

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2022-09-27 09:12