Zdrętwiała prawa strona ciała (ręka,plecy,biodro) - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 27 stycznia 2023, Imieniny: Jana, Przybysława
Porady Eksperta

Zdrętwiała prawa strona ciała (ręka,plecy,biodro)

Pytanie dotyczy: Zdrętwiała prawa strona ciała


Proszę o pomoc!
Od trzech miesięcy bolał mnie kręgosłup lędźwiowy(maść rozgrzewająca,termofor,ketonal w spreju).Miesiąc temu bardzo bolały już biodra(jak chodziłam to jeszcze jako tako ale po pół godzinnym siedzeniu trudno było wstać bez bólu.Ból w lędźwiach nie był ostry raczej jakby mnie ktoś uciskał(tępy.)
Drżały mi dłonie,byłam rozdrażniona,częste zmiany nastroju,brak popędu płciowego,niezdarność(zawsze byłam poukładana,zorganizowana,o niczym nie zapominałam).
Często było mi zimno.W nocy budziłam się spocona,ba-zlana potem,nawet włosy mokre.Poszłam do lekarza.Skierowanie na RTG kręgosłupa i bioder.Pan doktor zapisał mydoclam forte,no-spa forte,ketonal forte)RTG kręgosłupa mówi, ze jest zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej a reszta w granicach normy.Następnego dnia ok,17:00 siedząc kołatało mi serce-mocno.Miałam tez skurcz w prawej łydce.Grzecznie biorę leki ale od środy(dziś niedziela)mam kolejną dolegliwość.W środę zauważyłam cierpnięcie prawej dłoni po zewnętrznej stronie plus palec mały i serdeczny.Pomyślałam -magnez.Wzięłam Mb+B6. Kolejnego dnia rano mrowienie objęło całą dłoń,przedramię, pierś,bark,pod pachą,plecy,biodro i cześć pośladka.Czuję kłucie w biodrze i pachwinie.Prawa strona ciała zdrętwiała.Używając antyperspirantu pocę sie pod prawą pachą.Dostałam od pani doktor skierowanie na badanie moczu i krwi ale w rejestracji pani zapisała mnie na 4.03.2013. Zauważyłam też, że mój mocz jest nieco bardziej brązowy i ma bardziej intensywny zapach(jakby zapach lekarstw,apteki)ale nie zawsze.Boję się o swoje zdrowie.Proszę o pomoc, bo sama sobie nie poradzę, a specjalistów i skierowań do specjalistów jest w moim regionie bardzoooo mało.
Czekam na poradę.Pozdrawiam Kamilla

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Kamillo,

Niewykluczone jest u Pani istnienie jednocześnie 2 chorób - z zakresu kręgosłupa oraz odmiedniczkowego zapalenia nerek. Stan taki najlepiej jest diagnozować i leczyć w szpitalu. Drętwienie prawej połowy ciała może wymagać kilku badań dodatkowych, a na zmiany w moczu można spróbować zastosować Furaginę 3 x 2 tabletki. Najistotniejsze jest pilne zbadanie przez internistę lub neurologa, który mógłby zadecydować o skierowaniu Pani do szpitala. Choroby nie należy bagatelizować i nie można czekać na badania do marca, ponieważ mogłyby wystąpić powikłania. Sprawa jest pilna.

Pozdrawiam serdecznie,

dr n.med. Sławomir A.P. Graff

specjalista neurolog

www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-01-26 06:21