Zespół rowka nerwu łokciowego - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Sobota, 4 lutego 2023, Imieniny: Andrzeja, Weroniki
Porady Eksperta

Zespół rowka nerwu łokciowego

Witam
Mam takie pytanie w związku z w/w chorobą,ponieważ staram się o uznanie mi tego schorzenia jako zawodowe,ale w poradni chorób zawodowych stwierdzili,że moja praca nie miała wpływu na zachorowanie,ponieważ moje czynności w pracy nie polegały na utrzymywaniu kończyny górnej zgiętej w stawie łokciowym z jednoczesnym podpieraniem się o podłoże,bo tylko takie czynności mogą spowodować zachorowanie na w/w chorobę.
Moja praca polegała na częstym i przedłużonym utrzymywaniu zgiętej ręki w stawie łokciowym, ale bez opierania o podłoże,również praca polegała na ciągłym zginaniu i prostowaniu w stawie łokciowym.
Więc jak to możliwe to zwracam się z prośbą o odpisanie na moje pytanie czy mają rację.
Z drugiej strony znalazłem w internecie informacje,że moja praca jak najbardziej może powodować takie schorzenie,ale nie ma kontaktu z lekarzem.W/w czynności wykonywałem przez okres 6 lat i mam stwierdzone zaawansowany zespół rowka nerwu łokciowego w badaniu EMG.
Za ewentualne odpisanie z góry dziękuję
Z poważaniem

Odpowiedź Eksperta:

Sławomir

Neurolog

Sz.P. Maks,

Jest wysoce prawdopodobne, że charakter Pańskiej uprzedniej pracy mógł mieć częściowy wpływ na ujawnienie się u Pana zespołu rowka nerwu łokciowego, co wymaga potwierdzenia patologicznym wynikiem badania neurograficznego wykonanego przez licencjonowanego elektrofizjologa. Spełnienie kryterium "zespołu rowka nerwu łokciowego o typie choroby zawodowej" nie zachodzi w Pana przypadku, gdyż brak jest współobecności warunku:...z jednoczesnym opieraniem się o podłoże ( łokciem w pobliżu którego istnieje zespół rowka nerwu łokciowego )...

Pozdrawiam serdecznie, zachęcam do konsultacji ortopedycznej, bądź neurochirurgicznej,

Pozdrawiam serdecznie,
dr n.med. Sławomir A.P. Graff
specjalista neurolog
www.neurolog.bielsko.pl

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

OSZUST MALUTA ZABIJA WILHELMA.RATUNKU POMOCY = 516 809 201

MALUTA WILHELMA ZABIŁA I ARTYKUŁ 35 USTAWY 18.V.21 17:00 MALUTA ŚMIERTELNY...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2023-02-04 09:27