Złamanie głowy kości promieniowej + algodystrofia - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Piątek, 22 września 2023, Imieniny: Tomasza, Maurycego
Porady Eksperta

Złamanie głowy kości promieniowej + algodystrofia

Pytanie dotyczy: złamanie kości promieniowej, algodystrofia


Złamanie głowy kości promieniowej (jestem leworęczna). Leczenie operacyjne, protezoplastyka, rozpoznanie algodystrofii. Ile powinnam dostać jednorazowego odszkodowania (wypadek rolny, ubezpieczenie krus).Po odwołaniu dostałam 20% (poprzednio 15%). Mam objawy: sztywność przedramienia wraz z palcami (palce zginają się), ból i obrzęk nadgarstka, obrót w nadgarstku w lewo ograniczony. W stawie łokciowym przykurcz (nie prostuję ręki). Pracuję jedną ręką, nie wykonuję żadnych prac motyką, grabiami, widłami. Ręka osłabiona, potliwość i zimno. Proszę o pomoc.

Odpowiedź Eksperta:

Paweł Nowicki

specjalista chirurgii ręki

Wysokość uszczerbku na zdrowiu jest ustalana wg odrebnych przepisów każdej z instytucji urzekającej TU na zdrowiu w tym przypadku KRUS na podstawie tabel
i może się różnic od uszczerbku otrzymanego np z PZU. Nie zajmuje się orzekaniem, nie korzystam ze wzmiankowanych tabel i nie mogę ustosunkować się do orzeczonego stopnia TU, pomijając absolutną niemożliwość dokonania tego na podstawie informacji internetowej.

W przypadku dodatkowych komplikacji po przebytym urazie proszę przede wszystkim skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Pzdr.
Pawel Nowicki

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

Przedwczesny wytrysk męża

Cześć ! Piszę bo moze mi coś doradzicie Mój mąż jest totalnym...

Nikka | 2023-09-21 15:12

Czy to hepatomegalia? Szukam pomocy w postawieniu diagnozy

Czy istnieją platformy lub strony internetowe, które pomagają w znalezieniu...

Frykote12 | 2023-09-21 11:38