Złamanie krawędzi przedniej kości piszczelowej prawej - , bezpłatne porady lekarskie On-Line

Dziś jest:Środa, 20 października 2021, Imieniny: Ireny, Jana
Porady Eksperta

Złamanie krawędzi przedniej kości piszczelowej prawej

Witam,
Nogę złamałem 4dni temu i po ok 15 godz. od złamania miałem ją w gipsie ( pół gipsie), który mam nosić narazie przez 2 tygodnie. Lekarz przepisał zastrzyki przeciwzakrzepowe (Clexane 0.4ml 1x1) oraz cyclo-3-fort 2x1 i xeforapid 2x1.
Dzisiaj jest 4 dzień i czuje, że noga jest w dobrej kondycji w ogóle nie boli, mogę nią ruszać oczywiście tylko w zakresie jaki gips mi udostępnia.Uprawiam sporty niemalże cały tydzień (pływanie, bieganie, siłownia itd)
Miałbym do Pana pytania:
W jakim stopniu to złamanie wpłynie na moją sprawność fizyczną oraz, że tak to ujmę "na ile jestem wyjęty z normalnego funkcjonowania"?
Czy ten złamany kawałek kości wróci na swoje miejsce czy będzie trzeba go usuwać chirurgicznie i jak ten ewentualny zabieg wygląda?

Prosiłbym również o wyrażenie Pana jako lekarza osobistej opinii o tym (złamaniu?).

Dziękuje i Pozdrawiam

Odpowiedź Eksperta:

lek. med. Eustachiusz Gadula

chirurgia ogólna, rehabilitacja, medycyna naturalna

Witaj Patryku,
wygląda na to, że Twoje złamanie goi się prawidłowo, ale ten proces wymaga czasu. Decyzję o zakończeniu unieruchomienia podejmie lekarz leczący. Po zdjęciu unieruchomienia powinieneś rozpocząć systematyczną, paromiesięczną rehabilitację ruchową według programu opracowanego przez chirurga urazowego lub przez lekarza specjalistę rehabilitacji. Wiele wskazuje na to, że po zakończeniu leczenia i rehabilitacji powrócisz do pełnej sprawności.
Pozdrawiam
Eustachiusz Gadula

Podoba Ci się ta porada?

Najnowsze wątki na forum

RATUNKU POMOCY = 516 809 201

[B][U][COLOR="Olive"]MALUTA MILCZY ZE ZŁYMI LEKAMI I LEKCEWAŻENIEM PROCEDUR I...

Zamordowany Wilhelm PRZEZ Zabójcę Maluta | 2021-10-20 08:06